Zmieniaj i bądź szczęśliwy!

Zmiany w miejscu zamieszkania to element, który przegania nudę, poprawia humor i usprawnia codzienność – jak się za nie zabrać?

Przeprowadzka, remont, malowanie, nawet dobry humor – wszystkie okazje są dobre, aby zmienić wystrój sypialni, pokoju dziennego, ogródka, a może i całego domu. Zapał i pomysł są do tego najbardziej potrzebne. Oczywiście nie obędzie się bez pieniędzy, niemniej często da się znacznie ograniczyć ich udział.

Po co zmieniać?

To najprostsze pytanie i, w zasadzie, można by go nie zadawać, ponieważ  odpowiedź jest oczywista. Tak samo, jak co jakiś czas wymieniamy ubrania, dietę czy elektroniczne gadżety, powinniśmy odświeżać wnętrza, w których na co dzień się obracamy. Monotonia i jednostajność nie sprzyjają, a nawet przeciwnie – zabijają kreatywność, męczą, dołują. Jeśli masz depresję, ale nie wiesz dlaczego, może czas zmienić kolor ścian z fiołkowego na piaskowy? Człowiek potrzebuje różnorodności. Nie przez przypadek wielu z nas podróżuje – szukamy nowości, inspiracji, zmiany krajobrazu. Dlatego warto zmieniać. Nowa aranżacja mieszkania to możliwość jego ponownej eksploracji.

Co zmieniać?

Wszystko! Niekoniecznie za każdym razem, niekoniecznie równocześnie, niekoniecznie diametralnie. To zależy od Ciebie i Twoich odczuć, a także od okazji. Poplamiłeś ścianę? Odmaluj na inny kolor. Za ciemno w pokoju? Zmień rolety i lampy. Przyszło lato? Odśwież swój kwietnik, posprzątaj balkon, pomyśl o meblach ogrodowych. Wymieniając partiami rozkładasz koszty i czas, przez co cała czynność jest mniej kłopotliwa. Wymieniaj zatem wszędzie, ale w danej chwili tylko tam, gdzie uznasz za potrzebne. Najważniejszą rzeczą jest nie bać się podjąć decyzji – wówczas długie lata spędzisz w nudnym i statycznym otoczeniu.

Jak zmieniać?

Odpowiedź dla wielu będzie brzmieć  – najlepiej samemu! Samodzielnie urządzone wnętrze daje ogromną satysfakcję i podoba się jeszcze bardziej. Internet, dostępność sklepów z meblami i akcesoriami lub po prostu materiałów ułatwią sprawę. Inspiracji oraz porad można szukać na blogach, portalach społecznościowych, czy forach (tak, fora internetowe wciąż istnieją!). Wielu projektantów lub kreatywnych hobbystów chętnie dzieli się swoimi pomysłami. A jeśli nie ma to czasu i ochoty? Zawsze można wpisać w wyszukiwarkę hasło „ARANŻACJE WNĘTRZ POZNAŃ” i po chwili już wybierać odpowiedniego specjalistę do pomocy. Taka osoba nie tylko przedstawi nam ciekawe przykłady aranżacji, ale też dopasuje pomysł zmian do naszych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób można nawet odkryć, jak coś zmienić prawie za darmo. No bo ile kosztuje polakierowanie starej skrzynki po owocach wziętej z pobliskiego targu? Na pewno mniej niż nowa ława, półka czy donica. A efekt może być lepszy! Usługi profesjonalistów nie są już tak drogie jak kiedyś, a fachowe wsparcie zawsze może się przydać!

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *