Zegar kominkowy – ozdoba czy czasomierz?

Kto z nas nie marzy o kominku? Pięknym osadzonym w drewnie i cegle, który prócz niewątpliwych zalet wizualnych spełniać będzie jeszcze tę jedną podstawową funkcję, jaką jest produkcja ciepła dla naszych pomieszczeń. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt to, aby obraz był kompletny, warto poustawiać na kominku jakieś ozdoby. Doskonały pomysł to zegar kominkowy, który również prócz funkcji ozdobnej pełni jeszcze tę bardziej użyteczną, z tym że w tym przypadku jest to odmierzanie czasu.

Funkcja ozdobna

Mimo wszystko w czasach obecnych, kiedy każde urządzenie wyposażone jest w funkcje cyfrowego odmierzania czasu, klasyczne zegary kominkowe, są już dużo częściej stricte ozdobą, a właściciele nie przywiązują zbyt dużej wagi do tego, czy w ogóle ich zegary są nastawione i pokazują odpowiednią godzinę. Warto dodać, że zegary kominkowe najczęściej nawiązują stylowo do czasów dawniejszych, dlatego są wykonane z drewna oraz metalowych elementów bardzo często imitujących starość i zdezelowanie. To wszystko składa się na to, że będą raczej ozdobą wnętrz klasycznie urządzonych oraz dodatkiem do kominków, które osadzone zostały np. w drewnie i są częścią eleganckiego, starego budownictwa.

Zegary na każdą okazję

Szeroki wybór stylowych zegarów kominkowych znajduje się między innymi na https://www.zegary.rzeszow.pl/pol_m_Zegary_Zegary-kominkowe-512.html. Rzeszowski sklep Demus w swojej ofercie posiada również także nieco bardziej nowoczesne zegary kominowe, które z kolei będą idealnym dodatkiem np. do kominków wyłożonych marmurem. Zegary kominkowe mogą także być stylizowane np. na imitacje książek leżących na półce bądź wzbogacone o takie elementy jak ramki na zdjęcia, świeczniki itp. Zegary kominkowe najczęściej wyposażone są w mechanizm kwarcowy lub tradycyjny zasilany na wymienialne baterie. Jeśli chodzi o gabaryty, to przeważnie zegary kominkowe pozostają małe, aczkolwiek dla wszystkich tych lubiących okazałe i przykuwające uwagę ozdoby z pewnością znajdzie się również coś odpowiedniego.

Warto wspomnieć, że zegarki kominkowe z powodzeniem mogą być ustawione w różnych innych miejscach, które z ogniem mają niewiele wspólnego. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzą się, jako zegarki na szafkę nocną, dodatkowe ozdobniki salonu itd. Zegar kominkowy to idealny pomysł na prezent na dowolną okazję. Każdy potrzebuje ozdób do swojego domu lub mieszkania, dlatego kupując zegar kominkowy, otrzymujemy pewność, że będzie to trafiony upominek.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *