Zastosowanie luster w aranżacji wnętrz

Lustra oprócz wymiaru funkcjonalnego we wnętrzu mają również wymiar dekoracyjny. Mogą one również stanowić ciekawy element wystroju i przełamywać standardowe rozwiązania. Nie ma domu, w którym nie byłoby lustra i jego funkcji użytkowej nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Pomagają w codziennej toalecie i są nieodzowne by ocenić swój wygląd przed wyjściem z domu. Ale to nie wszystkie zadania, jakie lustro ma do spełnienia we wnętrzu.

Lustro w salonie

Wykorzystanie luster w pomieszczeniach

Lustra umieszczane na modnych ostatnio szafach są ciekawym elementem, który sprawia, że wnętrze sprawia wrażenie bardziej przestronnego, a fakt, że odbijają światło sprawia, że jest ono bardziej jasne. Architekci wnętrz umiejętnie wykorzystując lustra w salonie podkreślają umiejętnie elementy dekoracyjne wnętrza jak i uwypuklają interesujące detale. Z punktu widzenia estetyki aranżacji wnętrz, niezwykle istotne co widzimy w lustrze. Piękna kwiatowa dekoracja postawione na stole, która dodatkowo widoczna jest w lustrze powoduje, że pomieszczenie staje się szczególnie atrakcyjne. Lustro odbijające przyjemną rzeczywistość domowego ogniska jest miłym uzupełnieniem wnętrza. Gdy podkreślimy odbijający się w lustrze obraz dodatkowym światłem, możemy liczyć na ciekawy efekt iluminacyjny.

Podstawowe zasady

Wybierając lustro do wnętrza trzeba pamiętać, o kilku zasadach, a mianowicie lustra powieszone w pionie podważają, a poziome wizualnie poszerzają wnętrze. Lustro daje możliwość stworzenia iluzji przestrzennych. Pożądany efekt można uzyskać odbijając w lustrze fototapetę czy ruchomy obraz. Prostym sposobem można zwykłe lustro zamienić np. w akwarium z kolorowymi rybkami.

Lustro na wymiar w łazience

Lustro to przedmiot zainteresowania architektów wnętrz, gdyż daje naprawdę wiele możliwości zastosowań. Można je również wykorzystać np. w biurach czy gabinetach SPA. Również w łazienkach lustro ma wiele możliwości zastosowania. W szybki sposób można nawet małą łazienkę zamienić w komfortowy pokój kąpielowy.

Lustro na ścianie w jadalni

Ważny element ozdobny – ramy luster

Na szczególną uwag zasługują także ramy luster, które same w sobie mogą być ciekawym elementem dekoracyjnym nadającym wnętrzu indywidualnego charakteru Ważne jest aby pamiętać o tym, że ramy powinny pasować do całości wnętrza. Dlatego też decydując się na zbudowaną szaf z dużymi lustrami np. w przedpokoju wyznaczmy tym samem charakter całego mieszkania.

Lustro na szafie w sypialni

Artykuł został przygotowany przez firmę Krak Trans (www.kraktrans.pl) – hurtownię szkła budowlanego i luster.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *