Zapachy i odświeżacze powietrza. Czy warto je stosować?

Solidnie wysprzątane pomieszczenia są niezwykle przyjemne dla przebywających w nich osób, nie tylko ze względu na wizualny efekt porządku i czystości, ale też świeży zapach. Niestety, w niektórych wnętrzach, np. w toaletach czy publicznych palarniach, nawet generalne sprzątanie nie jest w stanie usunąć niektórych przykrych zapachów. W takich sytuacjach warto sięgnąć po profesjonalny odświeżacz powietrza.

Odświeżacz powietrza – wybawienie czy zagrożenie?

Pokusa używania odświeżaczy powietrza jest wielka. Rozmaite preparaty zapachowe spotykamy zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i w budynkach użyteczności publicznej, najczęściej w toaletach. Dobrej jakości odświeżacze  powietrza są w stanie zneutralizować nieprzyjemne zapachy pochodzenia organicznego, a nawet woń spalin samochodowych.

„Większość środków zapachowych do wnętrz przeznaczona jest do użytku w łazienkach i toaletach. Po takie preparaty sięgają nie tylko firmy sprzątające, które zajmują się utrzymaniem czystości w dużych obiektach, ale też osoby prywatne. Wybierając neutralizator zapachów albo pachnący odświeżacz, warto jednak pamiętać o pewnych zagrożeniach – ostrzega nasz rozmówca ze sklepu internetowego hurtowniachemiczna.com.”

Niektóre bardzo mocne odświeżacze powietrza powstają na bazie składników chemicznych, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Preparaty, których skład opiera się na pochodnych benzenu czy aldehydach mogą powodować silne reakcje alergiczne. Toksyczne składniki odświeżaczy powietrza wykazują też działanie rakotwórcze i są niebezpieczne dla układu nerwowego człowieka.

Na szczęście te niebezpieczne preparaty mają coraz mniejszy udział w ogólnej produkcji środków czyszczących. Na rynku dostępnych jest wiele odświeżaczy, których skład opiera się na naturalnych, a więc w pełni bezpiecznych olejkach eterycznych. Szukając skutecznego, ale zarazem niegroźnego neutralizatora zapachu, warto wybierać właśnie takie produkty.

Kiedy stosować odświeżacz powietrza?

Naturalne odświeżacze powietrza do domów i mieszkań bardzo często przybierają eleganckie, niemal artystyczne formy. Ustawiony w łazience flakonik z olejkami będzie źródłem przyjemnego zapachu, a jednocześnie ozdobą. W podobny sposób można wykorzystać zapachową świeczkę. Jednak w przypadku dużych przestrzeni biurowych takie rozwiązanie nie będzie ani wydajne, ani praktyczne.

Dlatego firmy sprzątające w codziennej pracy wciąż korzystają z profesjonalnych odświeżaczy powietrza, dostępnych najczęściej w postaci gotowego do użycia sprayu lub koncentratu służącego do przygotowania roztworu z wodą. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej opłacalne i gwarantuje uzyskanie pożądanych efektów.

Hurtownie ze specjalistycznymi środkami czystości oferują swoim klientom szeroki wybór niedrogich, wydajnych i zdrowych odświeżaczy o wielu różnych zapachach. Największą popularnością cieszą się preparaty o świeżych zapachach, jak np. owoce cytrusowe i zielona herbata. Możliwości jest jednak znacznie więcej, a obok najróżniejszych zapachów dostępne są także zupełnie bezzapachowe neutralizatory, które eliminują niepożądane wonie na zasadzie utleniania katalitycznego.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *