Zalety tynków silikonowych

Do zadań dekoracyjnego tynku elewacyjnego nie należy tylko tworzenie pięknej oprawy wizualnej, ale głównie ochrona ścian przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi, które bywają bardzo zmienne. Tynk elewacyjny powinien również chronić przed grzybami oraz uszkodzeniami. Bardzo dobrze w takiej roli sprawdzają się tynki silikonowe, które bardzo chętnie wykorzystywane są w budownictwie.

Tynki silikonowe uznaje się za jedne z najlepszych spośród cienkowarstwowych tynków dekoracyjnych, jakie dostępne są na rynku. Posłużą do wykonania dekoracyjnych i ochronnych zarazem wypraw tynkarskich, zarówno na zewnątrz jak i w środku budynków. Charakteryzują się bardzo dużą klasą elastyczności oraz hydrofobowości. Co więcej, tynki silikonowe są odporne na biologiczną korozję, uszkodzenia natury mechanicznej oraz zabrudzenia. Nie bez znaczenia jest również obojętność elektrostatyczna wspomnianych tynków, gdyż pomaga ona w łatwym pozbyciu się zabrudzeń. Niska nasiąkliwość sprawia, że nie trzeba obawiać się opadów deszczu, który tylko i wyłącznie pomoże w odzyskaniu świeżości elewacji.

Jak widać, zalet wspomnianych tynków można wymienić bardzo wiele, co czyni z nich jeden z najlepszych produktów tego typu, które są dostępne na rynku. Tynki silikonowe produkuje się w postaci gotowej masy, którą można używać bezpośrednio na budowie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż wykonawcy nie muszą tracić czasu na tworzenie mieszanek, co z kolei przekłada się na większą wydajność pracy.

Tynk silikonowy jest ostatnim elementem tworzącym tynk elewacyjny. Należy o tym pamiętać, aby podczas wyboru tynku wziąć pod uwagę podstawowe parametry ścian. Nieco inne podejście zastosujemy, jeżeli obiektem naszych prac są tynki wewnętrzne dekoracyjne, niemniej jednak zawsze powinno się brać pod uwagę parametry ściany, z którą mamy zamiar pracować. Mnogość produktów dostępnych na rynku sprawia, że z pewnością znajdziemy taką substancję, która bardzo dobrze będzie współpracować z daną powierzchnią i w konsekwencji zapewni nam spokój od remontu na długi czas.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *