Zalety oświetlenia LED

Idealne oświetlenie, szczególnie do zastosowań przemysłowych, powinno być wydajne, energooszczędne i trwałe. Takie właśnie cechy posiada technologia LED, która w ostatnich latach wyparła z rynku tradycyjne żarówki. Czym dokładnie charakteryzuje się oświetlenie LED, jakie korzyści przynosi ta technologia i dlaczego jest tak popularna w obiektach przemysłowych?

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie LED?

Najważniejszą zaletą oświetlenia LED jest wyjątkowa energooszczędność tej technologii. Diody elektroluminescencyjne zużywają bowiem znacznie mniej prądu, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić nawet ponad 50% energii w porównaniu do zwykłych żarówek. Energooszczędność lamp LED to jednak nie tylko obniżenie rachunków, ale to także mniejsze koszty serwisu i konserwacji oświetlenia wynikające z długiej żywotności tych żarówek. Szacuje się bowiem, że mogą one pracować niezawodnie nawet do 50 tysięcy godzin, co stanowi wynik bezkonkurencyjny i nieporównywalny w stosunku to zwykłych żarówek. Mniejsza częstotliwość wymiany świetlówek to także większa korzyść dla środowiska. Jeśli dodamy do tego brak zawartości szkodliwych substancji, np. rtęci, okaże się, że technologia LED jest znacznie bardziej ekologiczna niż tradycyjne źródła światła. Nic więc dziwnego, że zyskała ona w ostatnich latach tak ogromną popularność.

Zalety oświetlenia LED do zastosowań przemysłowych

Technologia LED trafia nie tylko do naszych domów i mieszkań, ale także do biur i innych miejsc pracy: fabryk, magazynów czy hal produkcyjnych. Szczególnie w obiektach przemysłowych, gdzie oświetlenie użytkowane jest bardzo intensywnie i na dużą skalę, istotne znaczenie ma bowiem stosowanie technologii energooszczędnych, wygodnych w użytkowaniu i niewymagających dużych nakładów na konserwację. Dobrym przykładem są tu stacje benzynowe, gdzie chętnie sięga się po nowoczesne rozwiązania, nie tylko cyfrowe liczniki czy zbiorniki, np. marki Kingspan, ale też właśnie uliczne lampy LED, które znaleźć można w asortymencie firmy MiM. Istotne znaczenie ma również fakt, że oświetlenie LED jest przyjazne nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia pracowników. Poza tym na uwagę zasługują trudne warunki panujące w obiektach przemysłowych. Pył, kurz, wilgoć, obecność szkodliwych substancji chemicznych i wysokich temperatur – wszystko to sprawia, że technologie wykorzystywane w przemyśle muszą charakteryzować się wysoką trwałością i wytrzymałością. Takie właśnie są odporne na działanie szkodliwych czynników lampy LED, które można z powodzeniem stosować nawet w niesprzyjających warunkach. Nic więc dziwnego, że technologia ta na dobre zdominowała współczesny rynek oświetleniowy.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *