Wybieramy niewielkie łóżko dla dwóch osób – 140x200cm

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w domu, spędzamy w nim 1/3 swojego życia. Warto zadbać o komfortowy wypoczynek i zdrowy sen. Łóżko 140×200 jest najmniejszym z dedykowanych łóżek dwuosobowych.

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w domu, spędzamy w nim 1/3 swojego życia. Warto zadbać o komfortowy wypoczynek i zdrowy sen. Łóżko 140×200 (zobacz wzory http://abcsypialni.pl/49-lozka-140×200) jest najmniejszym z dedykowanych łóżek dwuosobowych. Docenią go zwłaszcza posiadacze małych sypialni w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Wraz z przesunięciem w czasie decyzji o zakładaniu rodzin zwiększyła się liczba singli, często to właśnie oni decydują się na zakup łóżka 140×200. Taka powierzchnia jest uniwersalna, bardzo komfortowa dla jednej osoby, a także pozwala na godny wypoczynek dla dwóch osób. Łóżko w tym rozmiarze należy do standardowych wymiarów dzięki temu bez problemu skompletujemy cały zestaw: ramę łóżka, stelaże elastyczne, materac, pościel i wszelkie niezbędne dodatki. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór łóżek, ze względu na konstrukcję możemy podzielić je na dwie zasadnicze kategorie: łóżka skrzyniowe i łóżka kontynentalne.

Łóżko skrzyniowe w minimalistycznym wydaniu zbudowane jest z wezgłowia (oparcia), panelu przedniego i dwóch boków. Po złożeniu ramy takiego łóżka widzimy podłogę. Jeśli mamy taką potrzebę na etapie konfiguracji łóżka zamawiamy dno pojemnika na pościel, wówczas możemy wygodnie magazynować pościel, zapasową kołdrę, poduszki itd. Kolejnym elementem niezbędnym do stworzenia komfortowego łóżka są stelaże elastyczne, mamy możliwość wyboru funkcjonalności takich stelaży.Począwszy od stelaży elastycznych bez regulacji, poprzez stelaże ręcznie regulowane – stopniowalne podnoszenie wezgłowia i podnóżka, po stelaże wyposażone w amortyzatory gazowe dedykowane do łóżek pod którymi planujemy magazynować rzeczy i mieć do nich nieskrępowany, łatwy dostęp. Bez względu na to czy wybierzemy stelaż bez regulacji, czy stelaż funkcyjny zadbajmy o to aby koniecznie był to stelaż elastyczny. A co właściwie oznacza określenie stelaż elastyczny ? Profesjonalny stelaż elastyczny zbudowany jest z ramy wykonanej z reguły z wytrzymałej, solidnej sklejki, listew elastycznych klejonych z kilku warstw drewna brzozowego, takie listwy na etapie produkcji są odpowiednio wyprofilowane w lekki łuk skierowany ku górze. Każda z minimum 28 listew,rozmieszczonych na długości 200 cm powinna być umocowana w uchwycie gumowo – kauczukowym pracującym w trzech płaszczyznach. Stelaż elastyczny jest bardzo ważnym elementem komfortowego łóżka,poza oczywistą funkcją elastyczności gwarantuje także odpowiednią wentylację dla materaca, dzięki temu nadmiar wilgoci zgromadzony w materacu podczas snu, zostaje odprowadzony w ciągu dnia.

Zdecydowanie najważniejszym elementem, sercem każdego łóżka jest materac. W zależności od naszej wagi, wzrostu, pozycji w której śpimy, a także wieku, kondycji zdrowotnej i zasobności portfela wybieramy optymalny materac. Zdecydowanie polecam kontakt ze specjalistą który pomoże zbudować optymalny dla naszych potrzeb zestaw sypialniany.

Alternatywą dla łóżek skrzyniowych są bardzo komfortowe łóżka kontynentalne. Ojczyznami łóżek kontynentalnych są Skandynawia i Stany Zjednoczone, w Polsce z roku na rok zdobywają one coraz większą popularność. Osoby które miały okazję spać na takich łóżkach np. w dobrych hotelach bardzo często kupują je do własnych sypialni, aby móc co noc cieszyć się wyjątkowym komfortem snu. Łóżko kontynentalne 140×200 jest najmniejszym rozmiarem oferowanym klientom indywidualnym. Składa się ono z trzech warstw: materac na ramie drewnianej do którego przykręcamy nóżki, materac główny i materac nawierzchniowy. Wszystkie trzy warstwy zostały doskonale skomponowane, tak aby w całości zagwarantować optymalny zdrowy sen. Łóżko kontynentalne możemy wzbogacić o wezgłowie (do wyboru kilka wzorów), otomanę (ławkę – zamykaną skrzynię na pościel), ochraniacz na materac i wygodne poduszki. W kontekście oszczędności miejsca łóżko kontynentalne bardzo miło nas zaskoczy,całkowita powierzchnia łóżka jest powierzchnią użytkową, dla przykładu łóżko kontynentalne 140×200 zajmuje dokładnie tyle miejsca, natomiast łóżko ramowe w którym zainstalujemy materac 140×200 zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów więcej zarówno na długości jak i szerokości, jest to spowodowane różną konstrukcją poszczególnych rodzajów łóżek.

źródło: abcsypialni.pl

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *