Wybieramy drzwi zewnętrzne do domu – czy warto wybrać drzwi aluminiowe?

W sprzedaży znajduje się dzisiaj szeroka gama drzwi zewnętrznych przeznaczonych do domów i mieszkań. Wśród nich dostępne są także drzwi aluminiowe. Czym wyróżniają się na tle pozostałych typów drzwi wejściowych i kiedy warto się na nie zdecydować?

Aluminium jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w budownictwie. Charakteryzuje się przede wszystkim wysoką odporności na rdzę, a także estetycznym wyglądem. Również jego plusem są dobre właściwości termoizolacyjne oraz lekkość.

Najczęściej stolarkę aluminiową można spotkać w biurowcach czy fabrykach, z kolei rzadziej w mieszkaniach i w domach jednorodzinnych. Nie oznacza to jednak wcale, że przy poszukiwaniu odpowiednich drzwi do domu należy je pominąć. Wprost przeciwnie, wtedy, gdy poszukiwane są drzwi wejściowe energooszczędne, warto w szczególności wziąć je pod uwagę.

Drzwi aluminiowe wyróżniają się wysoką energooszczędnością, oczywiście, jeżeli zostaną optymalnie zaprojektowane i wykonane z wysokiej klasy materiałów. Najlepszą izolacyjność są w stanie zapewnić konstrukcje 3-komorowe, które wykończone są rdzeniem z pianki termoizolacyjnej w połączeniu z izolowanym progiem. Dzięki temu można uzyskać poziom Ud wynoszący 0,78 W/m2K i mniej, co powoduje, że drzwi tego rodzaju mogą być traktowane jako energooszczędne i zamontowane w budynkach pasywnych, także z wykorzystaniem dodatkowych szyb bocznych.

Dodatkowe auty drzwi wykonanych aluminium to wysokie bezpieczeństwo. Są sztywne, stabilne i odporne na czynniki zewnętrzne. W zależności od potrzeb klienta drzwi aluminiowe mogą być wykończone zaawansowanymi zamkami 5-ryglowymi, dzięki czemu mogą spełnić one wymogi klasy bezpieczeństwa RC2.

Warto także pamiętać o tym, że drzwi tego rodzaju charakteryzują się atrakcyjnym wzornictwem – idealnie wpisują się w potrzeby klientów szukających minimalistycznych rozwiązań, ale również dzięki wielu wariantom kolorystycznym mogą być dopasowane do każdego budynku. Istnieje także możliwość zakupienia drzwi aluminiowych wykończonych we wzór drewnopodobny.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *