W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą fototapety ze zdjęciami miast

Z bliżej nieznanych powodów fototapety z widokami miast, w szczególności wielomilionowych metropolii naszpikowanych drapaczami chmur – cieszą się wyjątkową popularnością wśród osób urządzających swoje mieszkanie. Co warto wiedzieć o tej specyficznej kategorii fototapet?


Fototapeta – Berlin

Styl mieszkania

Wybór wzoru warto uzależnić od tego, w jakiej stylistyce utrzymane jest nasze mieszkanie. Z reguły najlepiej sprawdzają się takie połączenia:

  • mieszkanie w stylu klasycznym / rustykalnym – fototapeta z miastem zabytkowym, z budynkami takimi jak kamienice, obiekty sakralne, z plenerami typu romantyczne zaułki śródziemnomorskich miasteczek itp.
  • mieszkanie w stylu nowoczesnym / minimalistycznym / industrialnym – fototapeta z miastami wypełnionymi budynkami przeszklonymi, drapaczami chmur, fabrykami itp.

Oczywiście nie oznacza to, że należy sztywno trzymać się wyżej wymienionych zasad. Szczególnie we wnętrzach eklektycznych. Jednak warto pamiętać, że fototapeta z widokiem Manhattanu bardziej pasować będzie w mieszkaniu urządzonym w pofabrycznym lofcie, niż w mieszkaniu w zabytkowym dworku. Z kolei brukowane uliczki prowansalskich miasteczek poradzą sobie dobrze w każdym wnętrzu, nawet skrajnie minimalistycznym.


Fototapeta – Lizbona

Warto w tym miejscu wspomnieć o kolorystyce zdjęć. Fototapety czarno-białe czy w kolorze sepii –  choć ich skala barw jest wybitnie surowa, świetnie podkreślą nowoczesny charakter wnętrz minimalistycznych i im pokrewnych. I w takich też miejscach będą wyglądać one najbardziej naturalnie.

Optyczna zmiana wielkości pomieszczenia

Fototapety z widokami miast, szczególnie te z ujęciami ulic zamkniętych po obu stronach kadru ścianami wysokich budynków – to doskonały pomysł na podwyższenie wizualne pomieszczenia. Zresztą, to nie jedyna zaleta fototapet z widokiem ulicy. Drugą jej zaletą jest wydłużenie perspektywy osoby patrzącej na taką właśnie fototapetę. Efekt: mocne wrażenie, że pomieszczenie jest dużo dłuższe niż w rzeczywistości.

W jakich pomieszczeniach warto użyć tego typu fototapet?

Prawdę mówiąc, nie ma jakichś sztywnych ram, które sankcjonowałyby użycie ich wyłącznie w konkretnych sytuacjach. Warto jednak pamiętać o tym, jaki konkretnie klimat chcemy wytworzyć w danym pomieszczeniu. Kwieciste, romantyczne zaułki sprawdzą się na przykład w kuchni, rozmigotane nocne metropolie – w sypialniach, a pojedyncze, wyraziste budowle (np. zabytkowe mosty) – w salonach.


Fototapeta – Nowy Jork

Jeśli widok Tokio rozświetlonego milionami świateł, panorama nocnego San Francisco albo krajobraz średniowiecznego toskańskiego miasteczka – są tym, czego zdecydowanie brakuje w Twoim mieszkaniu, koniecznie pomyśl o wizycie w wyjątkowym sklepie internetowym z tapetami i fototapetami. Adres sklepu: www.krainabarw.pl

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *