W jaki sposób wybrać drzwi do łazienki?

Łazienka jest jednym z pomieszczeń, w którym każdy z domowników spędza sporo czasu. Do tego, panują w niej specyficzne warunki, a czynnikami, które powodują najwięcej problemów, są woda oraz para wodna. Mogą wpływać na wygląd mebli i funkcjonalność elementów, które znajdują się w tzw. pokoju kąpielowym. Również drzwi sporo utracą na swojej prezencji, jeśli nie będą dobrej jakości. W jaki sposób zatem je wybrać?

Wymiar i sposób zamknięcia drzwi

Wymiary drzwi określają przepisy Prawa budowlanego, według których mają mieć co najmniej 80 cm szerokości oraz 200 cm wysokości – mówi nasz ekspert z firmy Windoor. Muszą otwierać się na zewnątrz, a w otwarciu nie powinny przeszkadzać żadne meble ani inne elementy wyposażenia danego wnętrza. Ponadto, drzwi powinny mieć możliwość zamknięcia od środka, aby osoby korzystające z przestrzeni łazienkowej mogły komfortowo wykonywać wszelkie konieczne czynności higieniczne.

Wentylacja drzwi do łazienki

Wybierając drzwi do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę, czy posiadają wentylację. Tylko ona zagwarantuje swobodny przepływ powietrza, a co za tym idzie – zapobiegnie powstawaniu wilgoci. Najlepiej sprawdzają się drzwi z montowaną kratką wentylacyjną bądź specjalnymi tulejami wentylacyjnymi. Można również przyciąć drzwi, korzystając np. z usług stolarza. Dzięki temu powietrze będzie się swobodnie przemieszczać, nie narażając pomieszczenia na negatywne działanie wilgoci.

Styl drzwi

Poza ważnymi elementami świadczącymi o funkcjonalności drzwi do łazienki, musimy także zwrócić uwagę na ich wygląd. Pamiętajmy, że drzwi muszą pasować i do wnętrza pokoju kąpielowego, i do korytarza. Mogą mieć ciemniejszy bądź jaśniejszy kolor czy przeszklenia, a nawet być w całości wykonane ze szkła. Wszystko zależy od tego, jaki charakter ma całe nasze mieszkanie. Zwracajmy uwagę na powyższe kwestie, a kupimy odpowiednie drzwi.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *