Sztuczna trawa i jej zastosowanie

Założenie trawnika nie musi być czasochłonne i kosztowne. Można mieć bardzo szybko zieloną trawę na posesji, która nie ulegnie wysuszeniu ani zachwaszczeniu. Wystarczy zdecydować się na sztuczną murawę, która sprzedawana jest na metry w rolkach. Można ją przycinać zgodnie ze swoimi potrzebami. Nie trzeba jej podlewać, kosić, nawozić, co przekłada się na ogromną oszczędność czasu i pieniędzy. Pielęgnacja sztucznej trawy jest niezwykle łatwa, niskie koszty utrzymania to ogromna zaleta. Do wyboru są rozmaite rodzaje sztucznej trawy, można przebierać w kolorach.

Dlaczego sztuczna trawa ogrodowa to dobry wybór?

Sztuczna trawa była wykorzystywana pierwotnie na boiskach sportowych. Służyła ona jako murawa dla piłkarzy. Pierwsze produkty były jednak niezbyt trwałe, szybko ulegały zniszczeniu pod wpływem intensywnej eksploatacji. Konieczne było dalsze rozwijanie technologii i dopiero po wprowadzeniu rozmaitych poprawek powstała niezwykle wytrzymała trawa syntetyczna, która do złudzenia przypomina naturalną. Wynika to z sięgnięcia po wysokiej jakości materiały. Głównie stosuje się polipropylen i polietylen. Można liczyć na wysokie walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Syntetyczna trawa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Sztuczna trawa do ogrodu to świetne rozwiązanie dla osób, który nie mają czasu na utrzymanie trawnika w nienagannym stanie lub po prostu chcą mieć zieloną murawę przez cały rok. Syntetyczna trawa nie wymaga odpowiedniego nawożenia gleby przed jej posianiem, podlewania, koszenia, wertykulacji na wiosnę ani przeprowadzania szeregu innych prac ogrodowych. Wystarczy ją umyć czystą wodą pod ciśnieniem, aby szybko pozbyć się kurzu i zabrudzeń. Nie ma problemu z ciągle pojawiającymi się chwastami, suchymi obszarami na trawniku na skutek szkodników lub promieniowania słonecznego.

Co przemawia za wybraniem sztucznej trawy do ogrodu?

W przypadku sztucznej murawy ponosi się jednorazowy koszt, trzeba kupić rolkę z trawą i ją rozłożyć, dociąć zgodnie z potrzebami, dopasować do kształtu nawierzchni. Sztuczna trawa jest przyjemna w dotyku, miękka, zapewnia stabilność, amortyzuje wstrząsy. Nie trzeba martwić się, że znajdą się w niej kleszcze lub insekty. Syntetyczny trawnik będzie dobrym wyborem w przypadku dzieci i zwierząt. Psy przestaną niszczyć ogród, rozkopując go na całej jego powierzchni. Nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia trawnika, to wystarczy wymienić zniszczony fragment, uzupełnić powstały ubytek. Dobrej jakości sztuczna trawa jest odporna na promieniowanie słoneczne, dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Można spacerować po niej komfortowo i mieć wrażenie, że chodzi się po naturalnej murawie. Syntetyczna trawa ma szerokie zastosowanie, świetnie sprawdza się na balkonie, tarasie, boisku, placu zabaw. Pielęgnacja sztucznej trawy ogranicza się do jej mycia, co nie wymaga jednak używania specjalistycznej chemii. Brak prac ogrodowych będzie ogromną wygodą, szczególnie dla osób zapracowanych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *