Świece do masażu. Na czym polega ta technika?

Wyobrażasz sobie relaksującą sesję w salonie piękności, w której użyte zostały świece do masażu? Być może wydaje Ci się to dziwne, bo przecież świece nawet w płynnej postaci, szybko zastygają a przy tym są gorące. Świece do masażu wykonane zostały ze specjalnego rodzaju płynnego wosku naturalnego z dodatkiem naturalnych olejków.

Orientalne korzenie masażu

Masaż ciała to technika, która wywodzi się z krajów orientu. Już tam zauważono bardzo pozytywny wpływ masowania mięśni na cały organizm a także na psychikę. Masaż rozluźnia mięśnie, odblokowuje je i dzięki temu lepiej czujemy się fizycznie i psychicznie. Masaż wykorzystywany jest od lat. Nie tylko jest niezastąpiony w fizjoterapii, ale też uspokajaniu skołatanych nerwów. Wykorzystuje się go przy rozciąganiu tak zwanych „zamkniętych” punktów ciała. Praca siedząca, stres, brak ruchu, ale też przemęczenie powoduje fizyczny ból, ale i wewnętrzny ucisk, który masaż pomaga rozluźnić. Każdy kto choć raz był na masażu wie, że po nim jest się jak nowo narodzonym. Świece do masażu co to właściwie takiego i jak wykorzystuje się je w technikach masowania ciała? Jest to typowy masaż relaksacyjny, którego głównym zadaniem jest ukojenie ducha, ale nie tylko. Świece do masażu koją ciało swoim ciepłem i aromatem.

Masaż świecą – co to takiego?

Masaż świecami zapachowymi także wywodzi się z krajów orientu i łączy w sobie trzy rodzaje techniki. To masaż tradycyjny, który ma pozytywnie wpływać na mięśnie, rozciągać je i otwierać. To także kojący masaż ciepłem, które rozlewa się po ciele. Wosk ma odpowiednią temperaturę i nie zastyga, a co to wchłania się w ciało dodatkowo je nawilżając. Świece do masażu ze względu na swój naturalny charakter i zapach ma właściwości lecznicze i kojące. To swego rodzaju technika aromaterapii. Masaż woskami aromatycznymi ma przede wszystkim wprowadzać w stan całkowitego zapomnienia i relaksu ciała i ducha. To na pewno jedna z bardziej przyjemnych metod masowania.

Pozytywne właściwości masażu świecą

Choć mówi się potocznie, że wykorzystuje się w nim świece do masażu, to tak naprawdę jest to płynny wosk pełen naturalnych olejków, które wsiąkają w ciało. To ważny argument za, gdyż tym sposobem ciało nabiera gładkości, miękkości i jędrności. Specjalna metoda masowania i wcierania wosku sprzyja walce z cellulitem oraz rozstępami. Masaż ten polecany jest osobom o skołatanych nerwach, gdyż ciepły wosk i zapach olejków wpływa na umysł bardzo uspokajająco i odżywczo. To prawdziwa uczta dla zmysłów, która pomaga zwalczyć stres.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *