Stylowe dodatki do eleganckiej aranżacji

Wielu z nas przygotowując w głowie swój pierwszy wymarzony wystrój wnętrza, rozważa klasyczne aranżacje pełne klasy i wdzięku. Tego typu aranżacje to świetny ponadczasowy wybór, który z pewnością będzie cieszył oko przez naprawdę długie lata. Decydując się na klasyczny styl powinniśmy jednak zastanowić się jakiego typu stylistyka jest najbliższa naszemu sercu i na której epoce chcemy oprzeć naszą aranżację. Musimy jednak uprzedzić, że niestety ten styl nie będzie odpowiedni dla każdego, a początkowa fascynacja kolorystyką i motywem retro wystroju może szybko prysnąć i zmusić nas do reorganizacji pomieszczenia. Dziś podpowiemy jakich elementów można użyć przy klasycznej aranżacji wnętrz i jakich błędów unikać, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

Stonowane barwy kluczem do elegancji

Jedną z najważniejszych cech klasycznego stylu są stonowane barwy. Dobierając dodatki do naszego wnętrza powinniśmy się skupić na takiej kolorystyce jak odcienie brązowego, kremowego i beżu. Aby dodać pomieszczeniu odrobiny luksusu można pokusić się o złote i srebrne dodatki, ale trzeba to robić z rozwagą. Nadmiar błyszczących/złotych elementów może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, zamieniając nasz salon lub sypialnie w pomieszczenie pełne kiczu.

Meble pełne elegancji

Urządzając mieszkanie w klasycznym stylu nie możemy zapomnieć o samych meblach. W typowo eleganckiej tonacji z reguły rezygnuje się z kolorowych mebli na rzecz jasnych lub ciemnych zestawów. Bardzo ciekawym pomysłem są też oczywiście skórzane elementy takie jak sofy i fotele. W centralnym punkcie naszego salony lub sypialni możemy pokusić się o elegancki dywan lub nawet prawdziwą skórę. W ten sposób zyskamy efekt w pełni zagospodarowanej przestrzeni a zarazem będziemy mieli możliwość ukrycia defektów podłogi jeżeli takie istnieją.

Obrazy, obrazy i jeszcze raz obrazy

Niezwykle ważnym elementem każdej aranżacji są obrazy i dekoracje naścienne. Zdecydowanie najlepszym wyborem dla klasycznego stylu są obrazy czarno białe. Tego typu zdjęcia czy obrazy to bardzo charakterystyczny motyw jednoznacznie kojarzony właśnie z elegancją i klasyką. Obrazy czarno białe to coś czego w aranżacji nie może zabraknąć. Pamiętajmy, żeby dobrać obraz o odpowiedniej wielkości tak, aby nie pokrywał za dużej części ściany a stanowił jedynie jej element ozdobny. Niezwykle ważną cechą obrazów czarno białych jest to, że świetnie sprawują się jako dopełnienie aranżacji a niekoniecznie jako główny, przyciągający uwagę ozdobnik. W stylu klasycznych chodzi przecież o harmonię i równowagę, dlatego warto dokładnie przemyśleć każdą zmianę na jaką wpadniemy tak, aby jak najlepiej pasowała do naszego nowego stylu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *