Stylowe dodatki do eleganckiej aranżacji

Wielu z nas przygotowując w głowie swój pierwszy wymarzony wystrój wnętrza, rozważa klasyczne aranżacje pełne klasy i wdzięku. Tego typu aranżacje to świetny ponadczasowy wybór, który z pewnością będzie cieszył oko przez naprawdę długie lata. Decydując się na klasyczny styl powinniśmy jednak zastanowić się jakiego typu stylistyka jest najbliższa naszemu sercu i na której epoce chcemy oprzeć naszą aranżację. Musimy jednak uprzedzić, że niestety ten styl nie będzie odpowiedni dla każdego, a początkowa fascynacja kolorystyką i motywem retro wystroju może szybko prysnąć i zmusić nas do reorganizacji pomieszczenia. Dziś podpowiemy jakich elementów można użyć przy klasycznej aranżacji wnętrz i jakich błędów unikać, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

Stonowane barwy kluczem do elegancji

Jedną z najważniejszych cech klasycznego stylu są stonowane barwy. Dobierając dodatki do naszego wnętrza powinniśmy się skupić na takiej kolorystyce jak odcienie brązowego, kremowego i beżu. Aby dodać pomieszczeniu odrobiny luksusu można pokusić się o złote i srebrne dodatki, ale trzeba to robić z rozwagą. Nadmiar błyszczących/złotych elementów może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, zamieniając nasz salon lub sypialnie w pomieszczenie pełne kiczu.

Meble pełne elegancji

Urządzając mieszkanie w klasycznym stylu nie możemy zapomnieć o samych meblach. W typowo eleganckiej tonacji z reguły rezygnuje się z kolorowych mebli na rzecz jasnych lub ciemnych zestawów. Bardzo ciekawym pomysłem są też oczywiście skórzane elementy takie jak sofy i fotele. W centralnym punkcie naszego salony lub sypialni możemy pokusić się o elegancki dywan lub nawet prawdziwą skórę. W ten sposób zyskamy efekt w pełni zagospodarowanej przestrzeni a zarazem będziemy mieli możliwość ukrycia defektów podłogi jeżeli takie istnieją.

Obrazy, obrazy i jeszcze raz obrazy

Niezwykle ważnym elementem każdej aranżacji są obrazy i dekoracje naścienne. Zdecydowanie najlepszym wyborem dla klasycznego stylu są obrazy czarno białe. Tego typu zdjęcia czy obrazy to bardzo charakterystyczny motyw jednoznacznie kojarzony właśnie z elegancją i klasyką. Obrazy czarno białe to coś czego w aranżacji nie może zabraknąć. Pamiętajmy, żeby dobrać obraz o odpowiedniej wielkości tak, aby nie pokrywał za dużej części ściany a stanowił jedynie jej element ozdobny. Niezwykle ważną cechą obrazów czarno białych jest to, że świetnie sprawują się jako dopełnienie aranżacji a niekoniecznie jako główny, przyciągający uwagę ozdobnik. W stylu klasycznych chodzi przecież o harmonię i równowagę, dlatego warto dokładnie przemyśleć każdą zmianę na jaką wpadniemy tak, aby jak najlepiej pasowała do naszego nowego stylu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *