Sprzęty i sprzęciki kuchenne

Właściwa aranżacja kuchni pozwoli nam w pełni cieszyć się jej funkcjonalnością. Przemyślane umeblowanie i praktyczne szafki to połowa sukcesu. O drugiej połowie decyduje dobry, sprawny sprzęt AGD i drobne akcesoria kuchenne.

To dzięki sprzętom i narzędziom będziemy w stanie z przyjemnością komponować posiłki dla siebie i naszej rodziny.

Akcesoria niezbędne w każdej w kuchni.

 O konieczności wyposażenia kuchni w sprzęty AGD nie trzeba mówić. Piekarnik, kuchenka, zmywarka – bez nich  nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania kuchni. Jednak o komforcie przyrządzania dań decydują w równym stopniu drobniejsze akcesoria kuchenne.

Blendery

Dzięki blenderom można w trybie ekspresowym przyrządzić sobie pyszny koktajl czy też mus. Urządzenie rozdrabnia bez żadnego problemu owoce czy warzywa i miksuje je z mlekiem i innymi płynami. Blender to szybki sposób na zdrowy mus bananowy. Można dzięki niemu doprowadzić zupę do stanu papki, którą bez problemu zje małe dziecko czy dorosły człowiek z ograniczeniem możliwości przyjmowania stałych pokarmów. Blendery to małe urządzenia, które nie zajmą w kuchennej szafce dużo przestrzeni, a sprawią dużo kulinarnych radości domownikom. Blendery ręczne to całkiem małe akcesoria, którym możemy zmiksować produkty w każdym pojemniku. Występują także blendery z dołączonym pojemnikiem, który ułatwia użycie i ponieważ jest naczyniem zamkniętym – uchroni przed pryskaniem podczas miksowania.

 Roboty kuchenne

Roboty to urządzenia, które potrafią dużo więcej niż blendowanie, a często posiadają także tę funkcję.  Robot wyposażony jest w wymienne narzędzia i pojemniki, co czyni, że zakres jego możliwości jest dużo szerszy. Czynności, którym jest w stanie sprostać dobry robot kuchenny to między innymi siekanie, ucieranie, mieszanie, rozdrabnianie czy wyrabianie ciasta. Jak widzimy robot zastępuje wiele przedmiotów kuchennych jak tarka, kulka do ucierania czy nóż. Zadania wykonywane są z dużą oszczędnością czasu w porównaniu do tradycyjnych metod.

Wyciskarki do owoców

Produkt, który powinien znaleźć się w kuchni każdego fana świeżych soków. Warto tu wspomnieć o tym, że wyciskarki mają więcej zalet niż sokowirówki. Wyciskarki wytłaczają z owoców sok na zimno, z zachowaniem wartości owoców. Sok z wyciskarki zawiera cały zestaw witamin i enzymów zawartych w pierwotnych owocach.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *