Sprawdź co powinieneś wiedzieć przed położeniem płytek

Wśród najczęściej stosowanych okładzin ściennych i podłogowych są niewątpliwie płytki. Co powinniśmy wiedzieć przed ich położeniem? Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest materiał, z którego są one wykonane oraz wzór. Należy określić czy mają być ozdobne czy też gładkie i proste. Bardzo ważny jest również ich kolor.

Dobór płytek zależy również od pomieszczenia, w którym mają być położone. Do łazienki warto zakupić takie, które są wodoodporne. Dzięki temu będą one nie tylko odporne na wilgoć, ale również różnego rodzaju środki czystości. Niezależnie od pomieszczenia powinno się wybierać płytki antypoślizgowe, które są znacznie bezpieczniejsze.

Przed położeniem płytek w łazience oraz ubikacji bardzo ważne jest, aby dokonać hydroizolacji. Miejsce, w którym będą one położone powinno być przede wszystkim suche, czyste oraz mieć zapewnioną odpowiednią przyczepność. Należy pamiętać o dokładnym wymierzeniu pomieszczenia oraz zapewnieniu mu równej powierzchni. Nierówności można zniwelować np. za pomocą zaprawy samopoziomującej. Jeżeli na ścianach znajduje się farba, to powinno się ją zdrapać.

W przypadku powierzchni wykonanych z płyt gipsowych trzeba pamiętać o ich zagruntowaniu. Jednym z najważniejszych błędów popełnianych podczas kładzenia płytek jest niewłaściwa ilość nakładanego kleju. Zbyt mała ilość może powodować m.in. ich odpadanie lub też pękanie, dlatego nie należy na nim oszczędzać.

Warto wiedzieć, iż na rynku istnieją preparaty służące do impregnowania fug warto się w nie zaopatrzyć przed położeniem płytek. Dzięki nim są one trwalsze i czystsze. Decydując się na położenie płytek warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi na co powinno się zwrócić szczególną uwagę dokonując ich wyboru.

źródło: płytki new ker – http://multigres.pl

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *