Sklep z oświetleniem. Czy warto robić zakupy w internecie?

W dzisiejszych czasach zakupy przez Internet to już nasza codzienność. Online możemy zamówić właściwie wszystko: od książek, przez elektronikę, po jedzenie. Z nieco większym dystansem podchodzimy do kupowania na odległość odzieży i elementów wyposażenia domu, zazwyczaj z obawy, że dostarczone do domu towary z jakichś powodów nie spełnią naszych oczekiwań. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Największą wadą zakupów w sieci jest konieczność zawierzenia zdjęciom produktu i opisowi zamieszczonemu przez sprzedawcę. Bywają sytuacje, w których rzeczywiście można mocno się rozczarować, jednak zdarzają się one głównie wtedy, gdy kupujemy na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych, gdzie nie mamy możliwości dokładnej weryfikacji sprzedającego. Zakupy w profesjonalnych sklepach internetowych są bezpieczne i pozwalają na spore oszczędności.

Oświetlenie podszafkowe w kuchnii

Dlaczego kupować lampy online?

Najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupami przez Internet są ceny, zdecydowanie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Sprzedawcy, działający wyłącznie w sieci, nie muszą opłacać czynszu za lokal z ekspozycją ani zatrudniać sprzedawców, a niższe koszty działalności dają im możliwość oferowania atrakcyjnych cen. Klienci mogą też korzystać z rozmaitych promocji, wyprzedaży i bonów rabatowych, więc z ekonomicznego punktu widzenia takie zakupy opłacają się zawsze.

Internetowe sklepy oświetleniowe mogą też pochwalić się znacznie bogatszym asortymentem niż konkurencja działająca stacjonarnie. Dzięki współpracy z licznymi producentami prezentują klientom bogatą gamę lamp, nawet jeśli w danym momencie nie znajdują się one fizycznie na magazynie. W takich sytuacjach towar natychmiast zamawiany jest u producenta, który klientów biznesowych traktuje priorytetowo. Czas dostawy do ostatecznego odbiorcy wydłuża się, ale zwykle nie więcej niż o 2-3 dni.

„Nasz sklep internetowy cieszy się dużym gronem stałych klientów, których zresztą ciągle przybywa. Pytani o to, co skłania ich do powrotu po kolejne produkty, zwracają uwagę nie tylko na ich wysoką jakość, ale przede wszystkim bardzo szeroki asortyment. Wielu klientów wraca po lampy od tego samego producenta i z tej samej kolekcji, chcąc uzupełnić wystrój idealnie dopasowanym elementem” – mówi ekspert z firmy Światło i Styl.

Oświetlenie w salonie

Udane zakupy w internetowym sklepie oświetleniowym

Szukając idealnego żyrandola czy nowoczesnego kinkietu w sieci, nie jesteś ograniczony ani wąskim asortymentem, ani presją czasu. Na podjęcie ostatecznej decyzji możesz poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz, a zamówienie złożyć nawet w środku nocy. Bez pośpiechu porównuj wymiary, materiały i wzory, spokojnie zastanów się nad odpowiednią kolorystyką. Co ważne, możesz też porównywać różne oferty i sprawdzać opinie wystawione poszczególnym produktom przez innych klientów. Wszystko to zwiększa twoje szanse na znalezienie najlepszego oświetlenia dla twojego domu lub firmy.

Dużym ułatwieniem w poszukiwaniach jest możliwość przeglądania produktów po różnych kategoriach. W niektórych sklepach internetowych z oświetleniem będziesz mógł przeglądać katalogi zorganizowane wg miejsca wykorzystania (oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, lampy do salonu, kuchni itd.), rodzaju (lampy stojące, lampy sufitowe, kinkiety itd.) lub marki (Azzardo, Italux, Eglo itd.). Oprócz zdjęcia i krótkiego opisu przy każdym produkcie znajdziesz jego dokładną specyfikację oraz informację o dostępności.

Kinkiety w łazience

Bardzo ważną kwestią podczas zakupu lamp przez Internet jest zapoznanie się z warunkami dostawy. Sprzedawca powinien w sposób jasny przedstawić koszty wysyłki i oczekiwany czas realizacji zamówienia. Zdarza się, że przy zakupach powyżej określonej kwoty dostawa realizowana jest za darmo – o tym również powinieneś wiedzieć przed złożeniem zamówienia. Dobrym sposobem na przekonanie się o rzetelności sklepu internetowego jest sprawdzenie, czy i w jaki sposób udziela informacji o kluczowych elementach transakcji, a więc właśnie o kosztach dostawy i dostępnych sposobach płatności. Na stronie sklepu powinny też znajdować się informacje kontaktowe, abyś w razie potrzeby mógł porozmawiać z pracownikiem firmy.

Pamiętaj, że na zakup fabrycznie nowych lamp w sklepie internetowym zawsze otrzymujesz gwarancję. Poza tym, jeśli kupujesz na odległość, przez 30 dni przysługuje ci prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny. Oznacza to, że jeżeli z jakiegoś powodu nie byłbyś zadowolony z zakupu, bez problemu będziesz mógł zwrócić towar.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *