Schody zabiegowe – nowe możliwości w wystroju wnętrz

Schody to niezwykle wdzięczny materiał dla każdego, kto na co dzień zajmuje się aranżacjami przestrzeni mieszkalnych. Przesądza o tym różnorodność konstrukcji schodów, a także wiele typów materiałów, z jakich współcześnie wykonuje się schody zabiegowe, kręcone czy proste.

Stare schody zabiegowe
Stare schody zabiegowe

Choć najczęściej stosowanym materiałem wciąż jest drewno, to coraz częstej jest to drewno egzotyczne, sprowadzane z odległych zakątków świata, wyróżniające się oryginalnym kolorem, nietypowym układem słojów czy wyjątkową fakturą. Na rynku obserwuje się także zwiększenie zainteresowania schodami nowoczesnymi, wykonanymi z takich materiałów jak metal i szkło. Oczywiście tego typu schody montuje się zwykle w charakterystycznych, bardzo nowoczesnych wnętrzach, ale przy urządzaniu nowego mieszkania lub domu warto pamiętać o istnieniu także takiej opcji.

W przypadku schodów jedną z najciekawszych konstrukcji są schody zabiegowe. Ich niewątpliwą zaletą jest niezwykle efektowny wygląd. Tego typu schody, dzięki braku platform, które odwracają kierunek biegu schodów, wydają się płynąć w przestrzeni. Co prawda różna szerokość stopni wpływa na wygodę użytkową takich konstrukcji, ale z drugiej strony tego typu rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca, którego nie mamy zbyt wiele nawet w przypadku przestronnych mieszkań dwupoziomowych. Stosowanie schodów zabiegowych w domach piętrowych ma praktycznie zawsze wymiar typowo estetyczny. Takie schody potrafią wypełnić przestrzeń i nadać jej bardziej wyrafinowanego, otwartego charakteru. Płynące w przestrzeni stopnie, które w płynny sposób zmieniają kierunek swojego biegu, są zawsze niezwykle atrakcyjnym elementem wystroju wnętrza urządzonego w zasadzie, w każdym stylu, zwłaszcza w stylu klasycznym.

Warto pamiętać, że drewniane schody zabiegowe to także możliwość pełnego zagospodarowania przestrzeni, która znajduje się pod ich stopniami. Takie zabudowane schody stają się formą mini garderoby, formą przestronnej szafy, w której pomieścić możemy wiele potrzebnych i mniej potrzebnych na co dzień przedmiotów. Zabudowanie schodów zabiegowych otwiera zatem nowe możliwości aranżacji przestrzeni mieszkania czy domu. Jeśli takie schody usytuowane są na korytarzu, ich całkowita lub częściowa zabudowa daje możliwość zrezygnowania z części mebli, które zwykle przynależą do tej części mieszkania lub domu. Gdy zabudujemy schody zlokalizowane w salonie, zyskujemy przestrzeń na stworzenie mini garderoby, co daje nam możliwość rezygnacji z klasycznych szaf i komód przynależnych do tego typu wnętrza.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *