Schody metalowe w nowoczesnych wnętrzach

W nowoczesnych wnętrzach wiele osób stawia na schody, które nie będą przytłaczać swoją konstrukcją, a jednocześnie spełnią funkcję praktyczną. Z tego powodu niezwykle istotne jest, aby wybierać takie schody, które pasują estetycznie do wnętrza, nie są zbyt ciężkie wizualnie, a przy okazji nie tracą na funkcjonalności. Ostatnim krzykiem mody zostały schody metalowe.


Schody metalowe

Zapewne wielu osobom schody metalowe kojarzą się przede wszystkim z konstrukcjami używanymi na zewnątrz budynków – dość nieestetycznymi, a przy okazji raczej mającymi charakter uliczny. Tymczasem nowoczesne schody metalowe mogą być świetną ozdobą i praktycznym wypełnieniem w zasadzie każdego wnętrza.


Schody metalowe

Lekka forma Schodów

Podstawową zaletą, dla której wiele osób wybiera schody metalowe do wnętrza swojego domu czy mieszkania jest ich lekka forma. Dzięki temu, że nie wymagają zabudowy spodu schodów przez ściany – wystarczą im bowiem gwinty w ścianie albo po prostu pojedyncze wsporniki – schody takie świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie chcemy odkryć jak najwięcej przestrzeni bez konieczności zabudowywania jej. Co więcej, schody tego rodzaju często mają również ciekawe formy balustrad, które dodatkowo sprawiają, że cała konstrukcja wydaje się lżejsza niż w standardowych zabudowach schodów.


Schody metalowe

Niewielka ilość miejsca i dobra wytrzymałość

Przez to, że schody są dość lekkie w swojej formie – oczywiście w zakresie wizualnym – można je bez trudu stosować wszędzie tam, gdzie miejsca jest niewiele. Schody metalowe sprawdzą się zarówno jako te z zabiegiem prostym, jak również i skrętnym, także wokół własnej osi, dzięki czemu można je zamontować np. przy antresoli w mieszkaniu. Jednocześnie nowoczesny montaż na kotwy zakładane w ścianie sprawia, że całość jest niezwykle wytrzymała oraz praktyczna, bez konieczności stosowania dodatkowych podparć. W ten sposób niewielkie wnętrze można dodatkowo zagospodarować pod schodami, ustawiając tam meble w formie sofy, komody czy tworząc kącik do spokojnego czytania.


Schody zabiegowe

Dodatkowe materiały

Szczególnie przemawiającym za schodami metalowymi argumentem jest fakt, że dzięki dodatkowi innych materiałów świetnie sprawdzają się one w nowoczesnych wnętrzach. Możemy znaleźć choćby schody metalowe z elementami drewnianymi dostosowanymi do koloru mebli w danym pomieszczeniu, ale również takie schody, które mają wstawki szklane. Najciekawszym rozwiązaniem są schody z metalowym stelażem i szklanymi uzupełnieniami zarówno w zakresie balustrady, jak również kolejnych stopni – sprawdzą się one w tych wnętrzach, których właściciele stawiają przede wszystkim na przestronność i poczucie dużej przestrzeni.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *