Remont łazienki – od czego zacząć?

Remont łazienki to proces, który stwarza znacznie więcej problemów niż odremontowanie innych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. W przypadku np. salonu, gdy zmieni nam się koncepcja i chcemy wymienić meble to nic nie stoi na przeszkodzie. W łazience sprawa nie wygląda już tak prosto. Chcąc zmienić cokolwiek (może z wyjątkiem pralki) trzeba brać pod uwagę nie tylko to, w jaki sposób wizualnie zmieni się łazienka, ale również to, jak odbije się ona na wyglądzie całego domu, czy mieszkania.


Źródło: Rea

Zacząć od podstaw

Przymierzając się do remontu łazienki pierwszym pytaniem, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć jest: czy kupić wannę, czy inwestować w panele prysznicowe? Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy. Wygląd i funkcjonalność łazienki trzeba dopasować do swojego indywidualnego stylu bycia. Niewiele osób dysponuje na tyle dużym metrażem by zmieścić zarówno kabinę prysznicową, jak i wannę – trzeba dostosować rozwiązania do powierzchni jaką się posiada. Kabiny i panele prysznicowe w ostatnich latach nabierają na popularności. Powód jest prosty żyjemy coraz bardziej intensywnie, a codzienny grafik jest „wypakowany” najróżniejszymi formami aktywności. Szybkie wskoczenie pod prysznic i odświeżenie się skraca czas, który należy spędzić w łazience, a my możemy skupić się na innych priorytetach.


Źródło: Rea

Nowoczesne panele prysznicowe

Panele prysznicowe to nie wąż wbity w ścianę. Nowoczesne kabiny posiadają panele, które dają szerokie spektrum możliwości do relaksu – masaż, bicze wodne oraz wiele innych. W efekcie kabina prysznicowa nie dość, że zajmuje mniej miejsca niż wanna to jest w wielu przypadkach zwyczajnie wydajniejsza. Warto się nad tym zastanowić zanim zacznie się remont.


Źródło: Rea

Wstawienie wanny jest równie dobrym rozwiązaniem, jednak jak było wspominane wcześniej, gdy przyjdzie nam ochota na zmianę, to trzeba będzie wszystko (ale to wszystko) w łazience zmieniać. Przestrzeń łazienki musi w końcu współgrać wizualnie nie tylko sama ze sobą (każdy znajdujący się w niej element), ale również z ogólnym stylem domu, czy mieszkania – spójna estetyka powinna być zachowana. To do wanien/kabin dobieramy zlewy, półki, kafelki i całą resztę pobocznego wyposażenia.

W okresie ciepłych miesięcy ruszy nowa fala remontów, zanim je zaczniemy zastanówmy się mocno – co tak naprawdę jest nam potrzebne. Dzięki temu nie będziemy niepotrzebnie narażać się na nowe (i to spore) koszty, gdy pierwsza szybko (nieprzemyślana) koncepcja nie chwyci i nie spełni naszych oczekiwań.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *