Regały w pokoju dziecięcym – jak właściwie je dopasować?

Regały to meble stojące, których największą zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca, a są bardzo pojemne. Są to także meble dość mobilne – bez problemu zmienimy ich ustawienie, kiedy robimy przemeblowanie w pokoju dziecięcym. Choć w przypadku maluchów warto zastosować montaż mebla do ściany i zapewnić bezpieczeństwo dziecku, a sobie odrobinę spokoju.

Mebel funkcjonalny

Meble w pokoju dziecięcym przede wszystkim powinny mieścić jak najwięcej. Dzieci mają wiele zabawek, ubranek, z wiekiem coraz więcej książek, podręczniki i przybory szkolne. Dobry system przechowywania sprzyja utrzymaniu porządku w dziecięcym pokoju. O ile na ubranka najlepiej przeznaczyć pojemną komodę lub szafę, o tyle książki, zabawki i wszelkie dziecięce akcesoria pomieści solidny regał.

Regały do pokoju dziecięcego mogą mieć wszystkie półki otwarte, część z nich może mieć drzwiczki lub szuflady. Najważniejsze jest to, aby rozmieszczenie szafek i półek pozwalało na wygodne rozplanowanie zawartości. Szersze półki zapewnią swobodne ułożenie ulubionych maskotek i zabawek. A dzięki sięganiu do tych półek, które są położone niżej, dziecko będzie rozwijało swoją samodzielność.

Dopasowanie do gustów

Decydując się na zakup regału do pokoju dziecięcego warto pomyśleć o estetyce. Starsze dzieci z pewnością chętnie podzielą się z nami swoją wizją umeblowania pokoju i będą czerpały radość z możliwości decydowania. Dużą popularnością cieszą się wśród najmłodszych regały ozdabiane kolorowymi rysunkami i naklejkami, które przedstawiają zwierzęta czy bohaterów kreskówek. Choć nasza wizja estetycznego umeblowania może nie pokrywać się z wizją dziecka, to przecież to ono będzie spędzało w pokoju najwięcej czasu, bawiło się tam, uczyło i rozwijało, więc to ono powinno się czuć w nim najlepiej.

Jeśli decyzję o meblowaniu podejmujemy jednak sami, możemy zdecydować się na bardziej klasyczne rozwiązania. Rozmawiamy z przedstawicielem sklepu Świat Dziecka z Krakowa:

- „Bez problemu znajdziemy meble, które są bardzo uniwersalne, np. te wykonane w stylu skandynawskim. Nie mają one typowo dziecięcej stylistyki, którą dorastające dzieci uznają za infantylną. Takie meble mogą służyć przez wiele lat. Do pokoju dziecięcego możemy dokupić pasujące do nich komody i szafy. Zaaranżujemy estetyczne oraz przytulne wnętrze dla dziecka, które będzie dorastało wraz z nim”.

Aby regały faktycznie służyły nam i dziecku przez wiele lat, muszą być wykonane z solidnego materiału. Najlepsze będą te wykonane z naturalnego drewna, a jeśli malowane, to naturalnymi farbami z atestami  nieszkodliwości, które nie emitują substancji mogących powodować np. alergie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *