Pokój dziecięcy – pomysły na własnoręczne dekoracje

Jeśli ktoś chce ciekawie i kolorowo udekorować dziecięcą sypialni, nie jest skazany na gotowe rozwiązania ze sklepu. Wystarczy tylko kilka chwil wolnego czasu, oraz chęci, aby wyczarować prawdziwe i niepowtarzalne cuda, które ozdobią pokoje milusińskich. Rodzice przeważnie nie zdają sobie sprawy jakie mają możliwości… warto je w sobie odkryć.

Modne patchworki- to jest to!

Czym jest patchwork? Jest to sposób szycia, który polega na zszywaniu ze sobą małych kwadratów różnych materiałów, które połączone ze sobą dają nowy, niepowtarzalny wzór. Gdy zaczynamy przygodę z szyciem najłatwiej zacząć od kawałków materiału, o takim samym kształcie, co znacznie ułatwi pracę. Do pokoju dziecięcego sprawdzą się skrawki materiału o intensywnych kolorach czy ciekawym wzornictwie. Gotowe patchworki doskonale sprawdzają się jako narzuty czy kocyki, poduszka ale również makatki, które ozdobią ściany czy zabawki. Najłatwiej jednak swoją przygodę z szyciem patchworków rozpocząć od narzuty na dziecięce łóżeczko. Taki patchwork to rewelacyjny sposób na kolorową i niepowtarzalną dekoracje do dziecięcego pokoju.

Patchwork do pokoju dziecięcego

Inne pomysły na proste dekoracje

Kolorowy materiał generalnie jest znakomitym środkiem do tego by stworzyć ciekawe dekoracje. I tak z materiału w intensywnych kolorach można wyciąć literki, z których układamy imię dziecka. Zawieszone na sznurku literki będą ciekawym elementem dekoracyjnym ściany np. nad łóżkiem czy biurkiem dziecka. Literki takie najlepiej sprawdzają się gdy wykorzystamy do ich uszycia filc. Literki w mniejszej wersji mogą ozdobić np. plecak szkolny czy śpiworek do wózka malucha.

Ciekawym materiałem jest również masa solna. Można z niej wykonać wieszaki – haczyki na dziecięce ubranka czy worki z butami zmiennymi. Warto wykorzystać proste kształty, które po uformowaniu należy włożyć do gorącego piekarnika. Po upieczeniu i ostudzeniu, gdy będą już twarde można pomalować jest specjalną farbą w wybranym kolorze i przyczepić za pomocą dwustronnej taśmy. Do wspaniała i ekonomiczna alternatywa dla wieszaczków, które można kupić w sklepach.

Ciekawym elementem dekoracyjnym jest parawan. Oprócz tego, że dobrze wygląda, jest on również funkcjonalnym rozwiązaniem. Można za jego pomocą oddzielić np. część sypialnianą od sfery nauki. Zbitą konstrukcje można obić materiałami lub pomalować farbą akrylową w wybranym kolorze i wypełnić płyta, która może pełnić funkcje tablicy na notatki czy kolorowe rysunki dziecka. To prosty sposób na to aby zmienić wystrój, jak również ukryć przed gośćmi…. bałagan.

Parawan do pokoju dziecięcego

Własnoręcznie wykonane dekoracje to sposób aby urządzić wyróżniające się wnętrze, jak również, kto wie może okazja, aby odkryć w sobie nową pasję.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *