Plafony w nowoczesnym stylu

Nie w każdym pomieszczeniu mamy możliwość zamontowania okazałej lampy wiszącej. Czasami wysokość stropu jest tutaj dużym ograniczeniem i musimy zdecydować się na lampę o bardziej kompaktowych wymiarach. Wtedy najlepiej sprawdzają się plafony.

W wielu domach coraz częściej montuje się sufity podwieszane – dzięki nim możemy także skorzystać z wpuszczanych oczek świetlnych lub wykonać atrakcyjną kompozycję z taśmami ledowymi. Jednak nie wszędzie mamy taką opcję. Tam, gdzie w grę wchodzą tylko lampy natynkowe, warto pomyśleć o płaskich plafonach.

Wielu z nas plafony kojarzą się głównie z dość prostymi lampami ze szklanymi kloszami. W sprzedaży znajdziemy ich mnóstwo, a ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych za sztukę. Jednak nie każdemu odpowiada takie wzornictwo, dlatego pojawia się pytanie, co warto wybrać?

Na szczęście, w sklepach znajdziemy też szeroką gamę nowoczesnych plafonów, które świetnie wpisują się we współczesne aranżacje. Warto zwrócić uwagę między innymi na lampy Philips, które zachwycają swoimi niezwykłymi formami, dlatego doskonale będą pasowały do nowoczesnych, także minimalistycznych aranżacji. Do wyboru mamy między innymi lampy o kształtach futurystycznych, modele z kilkoma źródłami światła, także z regulowanymi reflektorkami, które pozwalają na skierowanie snopu światłą w pożądany kierunek. W ofercie Philips znajdziemy też proste plafony z eleganckim wykończeniem, na przykład z chromowanymi elementami.

Oczywiście, do wyboru mamy też wiele innych firm i modeli, które zachwycają swoim wyglądem. Możemy zdecydować się na lampy designerskie, na przykład włoskie. Także popularne są lampy industrialne. Wybór jest bardzo szeroki, więc warto zapoznać się z propozycjami wielu producentów i zobaczyć, co będzie pasowało do danej aranżacji.

Zamówienia na lampy możemy składać dzisiaj również przez internet – to bardzo wygodna forma zakupów, ponieważ nie musimy wtedy w ogóle wychodzić z domu. Wystarczy tylko kilka chwil, aby złożyć swoje zamówienie, a nawet następnego dnia lampa będzie już u nas

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *