Piękne ściany, piękne wnętrze

Zazwyczaj wystrój wnętrza kojarzy się wszystkim z kupowaniem nowych, interesujących mebli oraz dodatków do nich. Myślimy o podłogach i płytkach lub panelach, jakie na niej położymy. Myślimy również o ścianach – ale najczęściej ogranicza się to do wyboru ich barwy. Tymczasem ściany mogą zostać udekorowane o wiele oryginalniej – a kompozycja ta wprowadzi do wnętrza taki powiew świeżości, że będzie się w nim o wiele lepiej mieszkać. A goście będą zadziwieni i zachwyceni!

Fototapeta w łazience

1. DUŻE LUSTRO – Duże lustro na ścianie optycznie powiększa pomieszczenie, a odbijające się w nim przedmioty tworzą wrażenie głębi, jak gdyby otwierając wnętrze. Jeśli lustro posiada ozdobne ramy, samo w sobie jest wspaniałą dekoracją. Jeśli jednak pokój nie jest urządzony w stylu retro, warto zdecydować się na lustra bez ozdobnych ram.

2. NALEPKI NA ŚCIANĘ – Ściany nie muszą wcale być w jednym kolorze – szczególnie ostatnio modne jest łączenie różnych kolorów lub odcieni. Jednakże nowa moda wprowadziła do naszych salonów także nalepki na ściany – nie tylko te małe, ale i te duże. Dzięki nim można stworzyć we wnętrzu coś naprawdę fantastycznego!

3. FOTOTAPETY – Jeśli jedna ze ścian zostanie ozdobiona fototapetą, może to nie tylko powiększyć optycznie pokój, ale również wprowadzić do niego niesamowitą atmosferę! Fototapety mogą być różne – z widokiem na miasto, z drzewami, czy łąką, a nawet z postaciami z bajek. Dlatego też nadają się zarówno do salonu, jak i pokoiku dziecięcego, kuchni lub łazienki. Warto przejrzeć ich różne warianty! W internecie są sklepy w których można znaleźć tysiące wzorów fototapet.

Fototapeta w salonie

4. DEKORACYJNE WZORY – Na ścianach można wymalować innym kolorem farby dekoracyjne wzory: albo w sposób samodzielny, albo odrysowując je od gotowych szablonów. Nie jest to wcale trudne, a nie trzeba się kłopotać z ewentualnym odklejaniem nalepki – w razie potrzeby dany fragment ściany można po prostu zamalować! Szablonów jest dostępnych na rynku mnóstwo, a zatem jest w czym wybierać!

5. PLASTYCZNA OKŁADZINA – Wnętrze, w którym na ścianach pojawia się plastyczna okładzina prezentuje się rewelacyjnie, z racji, że stanowi ona jak gdyby nowoczesną rzeźbę. Geometryczne elementy pasują przede wszystkim do wnętrz urządzonych w stylu współczesnym.

6. PŁYTKI KLINKIEROWE – Na pewno warte uwagi są też płytki klinkierowe, które mogą nadać wnętrzu nieco rustykalny charakter. Idealnie nadają się do kuchni, a naniesione na jedną ze ścian w salonie nieco ją ocieplą i nadadzą charakter swojski, domowy. Nie można tylko przesadzić z ich ilością – wszystkie ściany pokryte płytkami klinkierowymi na pewno zrobiłyby więcej złego niż dobrego. Człowiek miałby wówczas wrażenie, że przebywa na zewnątrz.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *