Osuszanie domów i mieszkań. Najlepsze osuszacze i nagrzewnice

W polskich warunkach klimatycznych osuszanie domów i mieszkań po awarii instalacji wodociągowej, zalaniu przez zapominalskiego sąsiada, czy powodzi, może zająć nawet kilka miesięcy. By tego uniknąć i przyspieszyć proces osuszania, warto zdecydować się na skorzystanie z fachowych sprzętów: osuszaczy i nagrzewnic. Solidne wypożyczalnie sprzętów budowlanych mają w swoich ofertach urządzenia, które pomogą nam w krótkim czasie.

Jak osuszyć mokre pomieszczenia? – Osuszacze powietrza

Zalany dom lub mieszkanie to zawsze duży problem – wilgoć to nie tylko kwestia braku estetyki, ale też odczuwanego przez nas dyskomfortu i nieprzyjemnego zapachu. Często w takiej sytuacji czeka nas remont i niestety również wymiana przynajmniej części umeblowania. Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac, musimy podjąć się osuszenia wnętrz. Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramirent, do tego celu polecane są przede wszystkim osuszacze kondensacyjne. Przykładem takiego urządzenia jest osuszacz kondensacyjny REGWIL AMK 80. To osuszacz kondensacyjny polskiej firmy, którego zakres temperatury pracy wynosi 3-35 st. C przy wilgotności 40-100%. Wydajność osuszania to 81 l/dobę przy wydajności wentylatora 3000 m3. Maksymalny pobór mocy urządzenia to 2400 W, zasilanie 230 V/50 Hz. Osuszacz wyposażony jest w wąż odprowadzający skropliny, przewód zasilający oraz filtr powietrza klasy EU3.

Nagrzewnice powietrza do zadań specjalnych

Innym sprzętem, który może nam pomóc podczas osuszania domów i mieszkańnagrzewnice. To urządzenia o znacznie szerszym zastosowaniu niż osuszacze – sprawdzają się na przykład do ogrzewania hal magazynowych, czy innych zapleczy, na których nie ma możliwości pociągnięcia instalacji C.O. lub po prostu jest to nieopłacalne. Na rynku dostępne są nagrzewnice spalinowe, gazowe i elektryczne. W domach i mieszkaniach – do osuszania wnętrz – najlepiej sprawdzą się oczywiście te ostatnie. Zalety nagrzewnic elektrycznych to brak spalin i jakiegokolwiek zapachu, bezpieczeństwo obsługi, cicha praca oraz możliwość regulacji mocy. Minus to duży pobór prądu, jednak efekty, jakie daje solidna nagrzewnica, wart jest kosztów jej pracy. Przykładem takiego sprzętu jest nagrzewnica elektryczna MASTER: B3 EPB, 5 EPA B5 EPB – moc: 2,5-4,5 kW, zasilanie elektryczne 400 V, wydajność 700 m3/h. Nagrzewnicę elektryczną w solidnej wypożyczalni dostaniemy już za mniej niż 30 złotych brutto (cena dobowa). Nagrzewnice spalinowe i nagrzewnice gazowe mogą się przydać przy osuszaniu wnętrz, które zostały zawilgocone jeszcze podczas wznoszenia obiektu, w czasie budowy.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *