Organizacja w każdym domu

Tablice organizacyjne najczęściej kojarzą nam się ze szkołą, biurem, rzadziej domem. Dlatego też służą one raczej organizacji pracy i obowiązków zawodowych. Warto jednak skorzystać z nich w innym celu. Tablice korkowe, czy kredowe mogą znacznie ułatwić nam organizację w domu. Mogą one służyć domownikom do przekazywania ważnych informacji, planowania i wielu innych. Warto się przekonać, jak przydatne mogą okazać się tablice.

Tablica kredowa nad sofą
Tablica kredowa nad sofą

Prosty przekaz informacji

Gdy tablicę kredową lub inną zawiesimy w pomieszczeniu użytkowanym przez każdego domownika, możemy mieć pewność, że umieszczona tam informacja dotrze do każdego. Mijając się tylko w drzwiach lub widząc się tylko podczas śniadania, możemy zapomnieć o przekazaniu ważnych rzeczy, wówczas szybko możemy przypiąć wiadomość do tablicy lub napisać ją kredą, czy pisakiem i gotowe.

Organizacja rachunków i ważnych dokumentów

Każdemu z nas choć raz zdarzyło się zgubić ważny dokument lub fakturę za prąd. Najczęściej papiery te odnajdywały się wtedy, gdy nie były już nikomu potrzebne. Tu przydatna może okazać się tablica magnetyczna lub korkowa (jak te dostępne na Wally.com.pl). Wówczas wszystkie rachunki przyczepić możemy do niej, to zapobiegnie zagubieniu ich i przede wszystkim zapomnieniu. Możemy zdjąć je zaraz po załatwieniu formalności i zarchiwizować.

Motywacja dla nas i członków rodziny

Jak często nasze plany zmieniły się a marzenia zostały niespełnione? Niestety, prawie zawsze. By lepiej organizować różnego rodzaju wypady i realizować skutecznie wszystkie założone plany, warto patrzeć na nie jak najczęściej, to nas zmotywuje do działania! Gdy dążymy do jakiegoś celu powinniśmy zanotować wszystko to, co musimy zrobić, by go osiągnąć. Dzięki temu łatwiej nam będzie dokonać „niemożliwego”. Podobnie jest w przypadku motywowania dzieci. Gdy nie jesteśmy w stanie nakłonić ich do drobnych, codziennych obowiązków, na tablicy przypinać możemy kolorowe buźki, czy obrazki, za każdą pracę. Gdy punkty te się uzbierają, maluch może otrzymać drobną nagrodę. To z pewnością zadziała na jego korzyść.

Pomysłowy sposób na tablicę

Wśród kobiet nie brakuje miłośniczek biżuterii. Chcąc samodzielnie wykonać ciekawy wieszak na błyskotki, możemy wykorzystać tablicę korkową. Wystarczy poprzypinać do niej ozdobne pinezki i pozawieszać na nich biżuterię. Oczywiście droga oraz elegancka biżuteria nie będzie prezentowała się dobrze na takiej tablicy, jednak drobne i mniej drogocenne przedmioty mogą wyglądać ciekawie na takiej tablicy. Pomysł ten można wykorzystać również jako zawieszkę na klucze. Tu przydatna może być także tablica magnetyczna. Wystarczy kupić magnesy i za ich pomocą przyczepić klucze. Gdy tablica ta zostanie umieszczona w odpowiedniej lokalizacji domu, szybko domownicy przyzwyczają się do odwieszania kluczy na swoje miejsce – to zapobiec może gubieniu ich.

Na poprawę humoru

Wiedząc, że członek naszej rodziny ma zły humor, a my w tej chwili nie możemy poświęcić mu czasu, możemy napisać na tablicy coś wesołego. Nie zawsze musimy zostawiać tylko ważne do przekazania informacje. Napis na tablicy kredowej: miłego dnia lub zawieszenie wspólnego zdjęcia może szybko poprawić nam humor i wprowadzić w dobry nastrój.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *