Ogrodowy plac zabaw

Masz duży ogród i chciałbyś zagospodarować część przestrzeni tak by Twoje dzieci mogły bezpiecznie i ciekawie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Podpowiemy ci jakie elementy sprawdzą się najlepiej. Powinieneś zacząć od huśtawki. Możesz kupić plastikową lub drewnianą o różnych kształtach. Poza huśtawką, swoje miejsce w ogrodzie powinna też znaleźć piaskownica. Dostępne w sklepach piaskownice mają stosunkowo niewielkie wymiary i najczęściej są wyposażone w element do przykrycia piaskownicy, co zabezpieczy piasek przed spadającymi liśćmi i innymi zanieczyszczeniami, w czasie gdy nie będzie używana.

Obok huśtawki i piaskownicy domowe place zabaw nie mogą się obyć bez trampoliny. Skakanie na trampolinie daje mnóstwo radości, a korzystać z niej mogą także dorośli. Trampoliny ogrodowe mają mocny stelaż i siatkę ochronną, która zapewni bezpieczeństwo podczas zabawy. Kolejny warty uwagi element to domek dziecięcy. Takie domki są dostępne w bardzo wielu wariantach, od tych najbardziej prostych, aż po skomplikowane konstrukcje, łączące w sobie wiele elementów np. zjeżdżalnie, drabinki, liny, huśtawki, domki z oknem i balkonem. Dobrze wykonany domek powinien być nie tylko solidny, ale też powinien być odporny na działanie czynników atmosferycznych, grzybów, pleśni oraz owadów niszczących. Z takiego domku może korzystać kilkoro dzieci. Najbardziej proste wersje domków są dostępne już od kilkuset złotych, rozbudowane mogą kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy. Możliwe jest też wykonanie domków na zamówienie. Dla dzieci, które lubią sport można zainstalować w ogrodzie kosz do rzucania czy bramkę do strzelania goli, albo drabinkę gimnastyczną.

Dzieci uwielbiają także wszelkiego rodzaju karuzele. Wiele zależy od naszej pomysłowości i zainteresowań dziecka. Jedno jest pewne taki ogrodowy plac zabaw z pewnością zachęci dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pamiętaj jednak o tym aby robić regularne przeglądy placów zabaw i od razu naprawiaj ewentualne usterki, aby zabawa była w pełni bezpieczna. I zachęcaj dziecko do częstej zabawy, bo wtedy ćwiczy zwinność, gibkość, koordynację ruchów, uczy się zachowania równowagi, rozwija wyobraźnię, ma miejsce, w którym może wyzwolić z siebie naturalną energię.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *