Nowoczesne wanny akrylowe

Wanna to dla wielu osób podstawowy element wyposażenia łazienki, którego w pewnych sytuacjach nie jest w stanie zastąpić żadna kabina prysznicowa. O ile bowiem szybki, orzeźwiający prysznic dodaje energii o poranku, o tyle wieczorem długa kąpiel w wygodnej wannie, napełnionej ciepłą wodą z dodatkiem aromatycznych olejków to najlepszy sposób na relaks.

Dlatego też, jeśli powierzchnia łazienki jest wystarczająca, warto pomyśleć o zamontowaniu w niej wanny, dzięki której codzienna kąpiel będzie prawdziwym wytchnieniem po ciężkim dniu.

Wyjątkowe cechy wanien z akrylu

Na rynku dostępne są wanny z różnych materiałów np. wanny żeliwne (najczęściej w stylu retro) czy wanny stalowe pokryte emalią. Jednak najpopularniejszymi modelami wanien są niezmiennie wanny z akrylu, ze względu na specyficzne właściwości tego sztucznego tworzywa, które wręcz zrewolucjonizowało produkcję urządzeń sanitarnych. Akryl jest bowiem materiałem wyjątkowo plastycznym, przez co wanny mogą mieć różne zagłębienia, siedziska, półeczki i niestandardowe kształty. Cały wachlarz możliwości, jakie można osiągnąć w tworzeniu wanien z akrylu można zobaczyć choćby tutaj: https://tanialazienka.com/wanny.html.

Wykonane z akrylu wanny zawdzięczają temu materiałowi także inne cechy, takie jak:

  • lekkość – wanny akrylowe są dużo lżejsze od wanien żeliwnych i stalowych
  • dźwiękochłonność
  • odporność na przebarwienia (np. z rdzy)
  • łatwość czyszczenia
  • są ciepłe w dotyku przed napełnieniem ich ciepłą wodą
  • dobre utrzymywanie temperatury wody
  • możliwość zamontowania hydromasażu
  • niska cena.

Jedyną wadą wanien akrylowych jest ich podatność na zarysowania, jednak ten problem jest eliminowany przez producentów poprzez nakładanie na powierzchnię specjalnych warstw ochronnych.

Bogactwo kształtów i form wanien akrylowych

Decydując się na wannę z akrylu, otrzymuje się możliwość ogromnego wyboru spośród różnorakich modeli wanien: od klasycznych prostokątnych, poprzez symetryczne narożne, na asymetrycznych skończywszy. Nowoczesne wanny akrylowe dostępne są także w różnych rozmiarach, dzięki czemu odpowiedni model bez trudu można dopasować do wnętrza każdej łazienki. Najchętniej wybierane są wanny prostokątne, ze względu na swoją funkcjonalność, duże możliwości aranżacyjne oraz niską cenę. Jednak coraz większą popularnością zamiast wanny przyściennej cieszą się wanny wolnostojące. Mają one nowoczesne i bardziej fantazyjne kształty od tradycyjnych wanien i idealnie sprawdzają się w stylowych i przestronnych łazienkach. Przykładowo model Tasse firmy Massi https://tanialazienka.com/pl/p/Massi-TASSE-wanna-wolnostojaca-prostokatna-170-cm-pakiet-COMFORT/3301 to kwintesencja elegancji i komfortu. Wanna Tasse o ciekawej formie przypominającej kołyskę jest idealnym dopełnieniem nowoczesnej łazienki i umożliwia jej właścicielom na rozkoszowanie się wielogodzinnymi kąpielami. Producent wanny dodatkowo proponuje specjalny pakiet Comfort+, zawierający ekskluzywne akcesoria do domowego SPA, dzięki którym kąpiel staje się niezastąpionym sposobem na relaks.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *