Nowoczesne urządzenia grzewcze na węgiel

Zmiany nastawienia konsumentów są widoczne również przy wyporze urządzeń do domowych kotłowni. Wiąże się to z większą świadomością zachowań ekologicznych.

W ten sposób wywierana jest presja na producentów kotłów, aby ich produkty miały lepsze parametry spalania oraz emitowały mniejszą ilość spalin do atmosfery. Normują to przepisy prawne zarówno dla badanych urządzeń grzewczych, jak i dla paliw używanych w czasie spalania. Nowoczesny piec na węgiel może być alternatywą dla urządzeń opalanych biomasą.

Technologiczne zmiany w urządzeniach grzewczych

Znając właściwości takiego paliwa jak węgiel inżynierowie opracowali listę zmian w konstrukcji wnętrza pieca. Wydłużenie drogi, jaką mają pokonać spaliny od paleniska do czopucha, ułatwia odzyskiwanie energii cieplnej. Takie rozwiązania pozwalają oszczędzić * opał i obniżyć roczne koszty ogrzewania obiektu.

Drugą zmianą technologiczną zwiększającą popularność urządzeń spalających węgiel są piece z podajnikami oraz zasobnikiem na zapas opału. W takich zestawach użytkownik nie musi ich stale kontrolować. Wystarczy, że co kilka dni uzupełni zapas węgla w zasobniku. Specjalna granulacja paliwa ułatwia podawanie go bezpośrednio do paleniska i zmniejsza możliwość zacięcia się podajnika. Najczęściej używanym materiałem jest ekogroszek. Wysoka kaloryczność opału pozwala na niskie zużycie węgla i wysoką sprawność pieca podczas spalania.

Odpowiedni opał przeznaczony do nowoczesnych urządzeń

W celu zachowania parametrów pieca należy stosować odpowiedni węgiel posiadający wysoką jakość i niską zawartość pyłów oraz zanieczyszczeń. W sprzedaży detalicznej pojawiają się już detaliczne opakowania. Tak przygotowany  eko groszek workowany jest łatwy w transporcie oraz wygodny do przenoszenia i magazynowania. Dodatkowo klient zyskuje na każdym opakowaniu informacje o producencie i parametrach, jakie posiada zakupiony opał.

Dopiero połączenie nowoczesnych pieców z wysoko kalorycznym opałem pozwala na uzyskanie wysokiej sprawności spalania. W ten sposób można stosować paliwa kopalne z troską o środowisko, ograniczając ilość spalin emitowanych do atmosfery. Wygoda użytkowania pieca z podajnikiem węglowym ułatwia ogrzewania budynku w sezonie zimowym.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *