Narożnik, łóżko czy kanapa – urządzamy wygodną sypialnię

Z roku na rok, wielkość mieszkania, na jaką możemy sobie pozwolić to kawalerka lub po prostu pokój z kuchnią. Chcąc urządzić sypialnię, często musimy stanąć przed trudnym wyborem – wygodny sen czy spójny wystrój pomieszczenia? Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma miejsca na osobny pokój, mogący pełnić funkcję sypialni, z pewnością zastanawiasz się, jaki mebel do spania wybrać. O tym, dlaczego mimo wszystko, warto postawić na łóżko z materacem, opowiemy w tym artykule.

Łóżko w salonie – co z wystrojem?

Perspektywa umieszczenia dużego łóżka w salonie, nie przemawia do każdego. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wnętrzarskim, stworzenie spójnego salonu z wygodnym miejscem do spania jest możliwe. Wystarczy po prostu wydzielić kącik na łózko w danej części pokoju i zastawić je, np. dużą szafą, biblioteczką lub ścianką wykonaną z suchej zabudowy. Inny pomysł, to tak zwane łóżko z szafie, które rano zamykamy w meblu i zyskujemy przestronny salon, który w niczym nie przypomina sypialni. Poza tym, innowacyjne łóżka kontynentalne, z pojemnikami na pościel i wygodnymi zagłówkami, mogą pełnić dwie funkcje – wygodnego wypoczynku na noc i komfortowej kanapy na dzień. Wystarczy jedynie dokupić kilka większych poduszek, by stworzyć z łóżka, sofę do pokoju dziennego.

Materac – kiedy nie ma miejsca na łóżko

Inne rozwiązanie, które nie pozbawi nas zdrowego i wygodnego snu, mimo braku miejsca na łóżko, to materac 140×200. Możemy rozkładać go na noc w pokoju, a w ciągu dnia chować do pokrowca i umieszczać za szafą. Takie rozwiązanie na pewno będzie korzystniejsze dla jakości naszego snu, niż spanie na rozkładanym narożniku lub kanapie. Oczywiście, nowoczesne meble wypoczynkowe również mogą być wygodne jeśli chodzi o nocny wypoczynek, ale nie oszukujmy się – wcześniej czy później wnętrze siedziska wyrabia się i nie układa odpowiednio pod ciężarem naszego ciała. Może to skutkować bólem kręgosłupa i mięśni. Oprócz tego, budząc się w nocy z tego typu dolegliwościami, wybijamy się z głębokiego snu, co jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Zawsze więc przedkładajmy swoją wygodę nad wystrój wnętrza i trendy designerskie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *