Najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Warto sobie odpowiedzieć na pytanie jakie wnętrze można nazwać dobrze urządzonym? Odpowiadając na to pytanie można najprościej powiedzieć, że takie, w którym wszystkie elementy łącznie z kolorystyką tworzą jednolitą, harmonijna całość. To właśnie kolorystyka jest tym, co nadaje pomieszczeniom indywidualnego charakteru.

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz opierają się na trzech stylach. Urządzając samemu mieszkanie, warto opierać się na gotowych rozwiązaniach przygotowanych przez profesjonalistów.

Styl ekologiczny- w zgodzie z naturą

Obecnie w wielu wnętrzach dominuje tzw. styl ekologiczny. Styl ten opiera się na naturalnych materiałach, takich jak drewno, len czy bawełna. Dominującą kolorystyką w tych wnętrzach są pastele. To wyraz tęsknoty do tego co naturalne, do ciszy i spokoju. Kolory brązu, szarości czy beż rewelacyjnie oddziałują na zmysły, relaksując i kojąc skołatane nerwy. To prostota, będąca odzwierciedleniem tego co natura ma najlepszego. Do tego stylu doskonale wpisują się dodatki z kryształu czy szkła. Nie może zabraknąć również drobiazgów z wikliny oraz zielonych roślin. Brak wyszukanych form i wszechobecne drewno, którego nie może zabraknąć nawet w łazience-to główne wyznaczniki tego stylu.

Styl Ekologiczny w projektowaniu wnętrz

Nowoczesność i minimalizm

Co raz więcej osób decyduje się na wnętrza w formie nowoczesnej. Ten styl to prostota formy i minimalizm wzbogacony ciekawymi, designerskimi drobiazgami. Dominują w nim geometryczne kształty, szklane meble oraz elementy aluminium, którymi mogą być np. nóżki stołów czy sofy. Ściany i podłogi są gładkie w fakturze, choć czasem pojawia się surowa cegła czy beton. Wyznacznikiem tego stylu jest surowość, która może być przełamana miękkimi obiciami tapicerowanych mebli.

Wnętrze w stylu nowoczesnym / minimalistycznym

Klasyka w stylu włoskim

Dużą popularnością cieszą się także włoskie wnętrza które sprawiają wrażenie ciepłej przytulanej przestrzeni, sprzyjającej rodzinnym spotkaniom. Cechą charakterystyczną tego stylu są okiennice, czy zasłony ale także kamień wprowadzający chłód w gorącym klimacie. Włosi lubią antyki oraz ciepłe i przytulne sofy, na których można przysiąść w czasie długich spotkań przy stole.

Aranżacja wnętrz w stylu klasycznym

Najlepszy styl to naturalnie kwestia gustu i każdy przypadek jest na swój sposób indywidualny. Niektórzy zmieniają upodobania w zależności od obowiązujących trendów, inni cały czas trzymają się ulubionego stylu.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na temat swojego ulubionego stylu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *