Modna kabina prysznicowa – nasze pomysły na design w łazience

Nowoczesna łazienka to miejsce, w którym królują dwa trendy: funkcjonalność oraz elegancja. Kabiny prysznicowe w tradycyjnym rozumieniu powoli odchodzą do lamusa. Uznanie zyskują kabiny bez brodzika oraz subtelne strefy prysznicowe, dzięki którym wnętrze łazienki zyskuje imponujący wygląd. Jeśli zastanawiasz się jak dobrać kabinę prysznicową, by stała się dodatkowym atutem wnętrza twojej łazienki to zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji.

Bez brodzika

W nowoczesnych wnętrzach coraz większą uwagę zwraca się na przestrzeń. Z tego powodu kabiny prysznicowe bez brodzika zyskują coraz szersze grono entuzjastów. Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka sprawia wrażenie optycznie większej co pozytywnie rzutuje na odbiór całego wnętrza. Kabina bez brodzika jest jednocześnie ładna i praktyczna, szczególnie dla osób starszych, które mogą odczuwać dyskomfort pokonując próg wysokiego brodzika. W przypadku tego typu kabin nie jesteśmy już ograniczeni standardowymi wielkościami brodzików. To ekskluzywność i elegancja w jednym. Przy montażu takiej kabiny mamy możliwość wyboru między umieszczeniem odpływu w podłodze lub w ścianie. Drugie z zaproponowanych rozwiązań jest częściej polecane, gdyż pozwala na łatwiejsze ukrycie rur kanalizacyjnych i syfonu.

Sfera prysznicowa

Zgodnie z najnowszymi trendami coraz częściej rezygnuje się z wszelkich podziałów przestrzeni. Dotyczy to również kabin prysznicowych. Prysznice bez kabin najczęściej określa się mianem ,,walk in” lub sfer prysznicowych. Całkowicie otwarta przestrzeń to jednak zawsze ryzyko rozlania wody, którą musielibyśmy po każdorazowym prysznicu wycierać. Projektanci kabin prysznicowych poradzili sobie jednak i z tym problemem. Specjalne ścianki prysznicowe ze szkła lub z marmuru skutecznie chronią naszą podłogę przed wyciekiem wody, a dodatkowo stają się ciekawym elementem wizualnym.

Fantazyjne nadruki

Szklana kabina prysznicowa może nabrać szczególnego charakteru. jeśli dodatkowo zostanie wzbogacona o kolorowy druk na jej powierzchni. Dzisiejszy postęp technologiczny sprawia, że na szklanej tafli może się znaleźć praktycznie wszystko to, o czym tylko zamarzymy. Technologia ta daleko wykracza poza normalne odbitki zdjęć otwierając nowe możliwości aranżacyjne. Piękne widoki, drzewa, kwiaty, owoce – to wszystko można uwiecznić na kabinie prysznicowej tworząc we wnętrzu własnej łazienki prawdziwy raj. Możemy się zdecydować na pokrycie całej powierzchni szkła nadrukiem, tylko jednej ścianki lub jej części. Bez względu jednak na jakie rozwiązanie się zdecydujemy nadruk na kabinie prysznicowej bezspornie sprawi, że przestrzeń nabierze niepowtarzalnego charakteru.

W strugach deszczu

O wyglądzie naszej kabiny prysznicowej, a co za tym idzie również całej łazienki decydują również dodatki do kabin, w których na pierwszy plan wysuwa się bezwzględnie panel prysznicowy. Coraz częściej zamiast tradycyjnych słuchawek w prysznicach montowane są deszczownice, co jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, które daje uczucie kąpieli w strugach deszczu, wyjątkowo komfortowe zwłaszcza w letnie dni. Możemy wybierać różne kształty deszczownic, nie tylko okrągłe, ale również kwadratowe czy prostokątne, jak również sposób montażu (naścienny/podtynkowy). Ciekawym rozwiązaniem są deszczownice, które posiadają wbudowany system podświetlania wody. Te najbardziej wyspecjalizowane posiadają aż kilkanaście tego typu opcji.

Na uwagę zasługują również kratki i ruszty, w przypadku których zazwyczaj dąży się do ograniczenia ich widoczności. Te wykonane są ze szkła są w mniejszym stopniu dostrzegalne niż te ze stali dzięki czemu prezentują się zdecydowanie bardziej efektownie.

Z pomocą w dekorowaniu naszej kabiny przychodzą nam również projektanci półek prysznicowych czy płytek ceramicznych, którymi również możemy ożywić naszą kabinę i sprawić, że codzienny prysznic będzie jeszcze przyjemniejszy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą ŚwiatSzkła, która oferuje wykonanie i montaż kabin prysznicowych, ścianek prysznicowych oraz innych szklanych elementów we wnętrzach.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *