Mieszkanie przyjazne dziecku – czyli jakie?

Dzieci lubią poznawać świat wszystkimi zmysłami, co czasami może się niezbyt dobrze skończyć. Jak wiemy, większość wypadków dzieje się właśnie w domu czy mieszkaniu, dlatego rolą rodziców jest odpowiednie ich zabezpieczenie. Rodziny z dziećmi to jedna z największych grup, które decydują się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Sprawdźmy, jaką ofertę mają dla nich deweloperzy.

Atrakcje dla dzieci i udogodnienia

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe to takie, które oferują atrakcyjne i przestrzenne place zabaw dla dzieci, a cały teren jest zamknięty i chroniony, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Deweloperzy coraz częściej zaopatrują swoje inwestycje również w sale zabaw i rekreacji dla dzieci oraz ich rodziców, które są wyposażone w szereg atrakcji służących zabawie i rozwojowi.

„Mieszkania z ogródkiem to bardzo dobra propozycja dla rodzin z dziećmi, jak i dla posiadaczy zwierząt. W ogródku możemy zagospodarować miejsce na piaskownice czy postawić huśtawkę lub hamak. Zaletą takich mieszkań jest kontakt z naturą i możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu” – zauważa specjalista z firmy Gryf Development ze Szczecina.

Metraż mieszkania

Rodziny z dziećmi najczęściej wybierają mieszkania, co najmniej 3-pokojowe. Lokale mieszkaniowe 2-pokojowe, również cieszą się popularnością, ale pod warunkiem, że ich metraż jest większy. Wielu deweloperów coraz częściej projektuje tak mieszkania, aby w przyszłości móc w łatwy sposób zmienić rozkład pomieszczeń, np. gdy pojawi się kolejne dziecko. Mieszkanie przyjazne dziecku to również mieszkanie, które posiada, balkon, taras lub ogródek, na którym rodzice, jak i dzieci mogą spędzać razem czas. Nowoczesne budynki są zaprojektowane tak, aby wygłuszały dźwięki dochodzące z zewnątrz i wewnątrz budynku, co jest dużym plusem, jeżeli posiadamy małe dzieci. Pamiętajmy, że również wnętrze, w którym przebywa dziecko, ma duży wpływ na jego rozwój. Dobrze, aby projekt wnętrza uwzględniał funkcjonalność, estetykę oraz bezpieczeństwo dzieci.

Lokalizacja

Rodziny z dziećmi najchętniej wybierają mieszkania, które zlokalizowane są blisko szkół, przedszkoli, przychodni czy aptek. Niezwykłą zaletą jest dogodny dostęp do komunikacji miejskiej, infrastruktury oraz terenów rekreacyjnych.  Pamiętajmy, że wygląd otoczenia oraz wnętrza wpływa na samopoczucie, rozwój oraz wyobraźnię naszych dzieci. Nowe mieszkania w Szczecinie oprócz nowoczesnej architektury i atrakcyjnej oferty cenowej cechują się dostępnością terenów rekreacyjnych blisko miejsca zamieszkania oraz szybkim i wygodnym dojazdem do centrum miasta.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *