Metalowe szafy kartotekowe – przechowywanie dokumentów bez problemu

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, jak przechowywać ważne dokumenty, na przykład faktury VAT, potwierdzenia zamówień, akta pracownicze czy kartoteki klientów – pacjentów. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są szafy aktowe, inaczej szafy kartotekowe, które umożliwiają łatwe przechowanie dokumentacji w idealnym porządku.

Jakie są najważniejsze zalety szaf aktowych? Czym warto kierować się przy ich zakupie? Gdzie można je zamówić? Sprawdź już teraz odpowiedzi na te pytania i zapomnij o kłopotliwym porządkowaniu dokumentacji w swojej firmie!

Szafy aktowe – kartotekowe, czyli jakie?

Szafy przeznaczone do przechowywania dokumentów mogą mieć różne konstrukcje. Najprostsze to regały otwarte, w których można umieścić segregatory na dokumenty. Także dostępne są bezpieczniejsze szafy zamykane, które zapewniają lepszą ochronę mienia. Takie szafy najlepiej sprawdzają się w przypadku dokumentacji, do której sięga się dość rzadko.

Dla łatwiejszego przechowywania dokumentów, które muszą być umieszczone oddzielnie lub też często się z nich korzysta, warto jednak zdecydować się na szafy aktowe, które nazywane są szafami kartotekowymi.

Szafa aktowa to szafa wyposażona w wysuwane szuflady, które są przystosowane do przechowywania teczek zawieszkowych czy zawieszanych, czyli teczek posiadających specjalne zawieszki po bokach. Teczki te najczęściej używane są do aktów pracowniczych, dokumentów pacjentów czy też innych dokumentów wymagających oddzielnego przechowania.

Aby przechowywanie taczek zawieszkowych było jeszcze łatwiejsze, szafy aktowe posiadają po bokach szuflad specjalne elementy umożliwiające ich podwieszenie. Można wtedy łatwo przeglądać teczki i wyciągać je z szafek – bez potrzeby wyciągania wszystkich z nich czy umieszczania ich w segregatorach.

Jak wybrać najlepsze szafy aktowe do firmy?

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj różne typy szaf aktowych. Najczęściej stosuje się szafy aktowe metalowe, których korpus i fronty wykonane są z blachy stalowej. Szafki te posiadają także prowadnice pozwalające na łatwe wysunięcie szuflad i wyszukanie potrzebnych dokumentów. Dostępne są także jako szafy o podwyższonej odporności ogniowej dla szczególnie ważnych dokumentów.

Do wyboru są różne rozmiary szaf aktowych. Dostępne są szafki z dwoma szufladami, trzema szufladami, czterema, a nawet pięcioma szufladami, które mogą posiadać także przegrody dla oddzielenia od siebie dokumentacji. Dodatkowo, szafy aktowe można dostosować do formatu przechowywanych dokumentów.

Szafy kartotekowe pod względem formatu przechowywanych dokumentów:

  • format A6
  • format A5
  • format A4
  • format A3
  • format B5

Szafy te dostępne są także w różnych kolorach do wyboru. Blacha poddawana jest procesowi malowania proszkowego na kolory z palety RAL. Poza uniwersalną bielą i szarością do dyspozycji są także inne kolory, na przykład niebieski, zielony, czerwony, czarny, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Zatem szafy aktowe można dostosować wtedy indywidualnie do aranżacji wnętrza, w którym mają być umieszczone.

Gdzie zakupić szafy aktowe dobrej jakości?

W sprzedaży znajdują się różne warianty szaf aktowych do wyboru. Warto wziąć wtedy pod uwagę nie tylko oczekiwane wymiary szafek, a także formaty dokumentacji, lecz także jakość materiałów, z których meble te są wykonane. Grubsza blacha, wysokiej jakości prowadnice, wygodne uchwyty do wysuwania szuflad, specjalne zabezpieczenia – to wszystko sprawi, że przechowywanie będzie jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Takie szafy aktowe – kartotekowe w wielu formatach dostarcza firma Poliński, która posiada w swoim asortymencie wiele typów mebli metalowych do każdej firmy.

Zamówienie na szafy aktowe metalowe oraz na innego rodzaju meble metalowe Poliński można składać także całkowicie przez internet.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *