Meble z płyty laminowanej – dlaczego warto je wybrać?

Wnętrza na wymiar zyskują na popularności, gdyż pozwalają stworzyć aranżację według własnego pomysłu. Nie musisz ograniczać się do gotowych propozycji dostępnych w sklepowym katalogu, a przy tym masz wpływ na najdrobniejsze szczegóły projektu. Dodatkową zaletą jest to, że możesz zdecydować nie tylko o wyglądzie zabudowy, ale także rodzaju użytych materiałów. Wśród nich sporą popularnością cieszą się płyty meblowe laminowane. Dlaczego to dobry wybór?

Funkcjonalność mebli laminowanych

Meble - płyta laminowana
https://pl.kronospan-express.com/pl/decors/view/kronodesign/trends-20-21/K352

Meble laminowane przez wiele lat były uważane za te gorszej kategorii. Przystępna cena szła zazwyczaj w parze z niską jakością, wywołując też bezpośrednie skojarzenia z meblościankami z lat 80 i 90. Jednak w tej kwestii sporo się zmieniło. Wykorzystywane technologie produkcyjne sprawiają, że współcześnie wytwarzane płyty laminowane MDF i płyty laminowane wiórowe to wysokiej klasy materiały. Są one doceniane przede wszystkim za funkcjonalność i parametry użytkowe, które przekładają się na ich wytrzymałość.

Płyty meblowe laminowane dostępne są w wielu atrakcyjnych dekorach od jednobarwnych, po drewnopodobne czy imitujące beton. Dodatkowo odpowiednio dobrana struktura imitująca naturalne materiały podkreśla doskonałą imitację dębu, orzecha czy jesionu. Płyty dostępne są w połysku lub modnym macie.

Wszechstronność płyt meblowych laminowanych

Meble - płyta laminowana
https://kronosfera.pl/blog/fabryczne-fascynacje–wyjatkowy-styl-industrialny,47

Za wyborem płyt meblowych przemawia także ich uniwersalność. Oprócz tego, że są wykorzystywane do produkcji mebli, to stanowią także doskonały materiał wykończeniowy. Możesz je wykorzystać jako okładzina ścienna czy wypełnienie wnęki, aby stworzyć spójną aranżację w całym pomieszczeniu.

Płyty meblowe laminowane są łatwe w czyszczeniu, co pozwala na utrzymanie higienicznych warunków.

Duży wybór dekorów

Meble - płyta laminowana
https://kronosfera.pl/blog/fabryczne-fascynacje–wyjatkowy-styl-industrialny,47

Niezaprzeczalną zaletą płyt laminowanych jest różnorodność dekorów, wśród których znajdziesz nawet nietypowe wzory. Płyty meblowe laminowane mogą fakturą i wyglądem imitować wygląd drewna z naturalnym usłojeniem, beton, kamień lub marmur w bogatej gamie odcieni. Jeżeli stawiasz na prostotę i minimalizm, możesz zdecydować się na płyty meblowe MDF w jednolitej kolorystyce, z efektem połysku lub z matowym wykończeniem.

Urządzając mieszkanie, warto zdecydować się na wykorzystanie płyt laminowanych, gdyż łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe, a jednocześnie są rozwiązaniem, które nie nadwyręży mocno domowego budżetu. Dzięki nim masz szansę zrealizować najbardziej wyszukane aranżacyjne pomysły i cieszyć się funkcjonalnym wnętrzem, którego inni będą Ci zazdrościć.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *