Meble i wystrój SPA

Dzisiejsze SPA to już nie tylko miejsce odpoczynku i relaksu, gdzie możemy spędzić miło urlop czy wzmocnić siły witalne przez weekend. SPA to filozofia ducha, sposób na odzyskanie utraconej energii witalnej, przywrócenie harmonii i równowagi umysłu. To także czas na przemyślenia, powrotu do natury. Dla niektórych to ucieczka od zgiełku miasta w odrobinę luksusu i jednocześnie oazę spokoju.

Przygotowanie projektu SPA & Wellness to duże wyzwanie dla Architekta, w którym musimy połączyć naszą wizję z założoną koncepcją Inwestora. Modele ośrodków SPA oparte są na określonej filozofii czy tradycji wywodzących się z różnych części świata i co za tym idzie wnoszące do projektu konkretną symbolikę i styl. Koncepcja SPA to nie tylko architektura, wystrój wnętrz, ale również menu zabiegów i rytuałów, określone strefy wypoczynku, linie kosmetyczne czy wyposażenie.

W zależności czy tworzymy zupełnie nowy budynek czy też mamy do adaptacji istniejące przestrzenie, musimy na początku zapoznać się z otoczeniem, historią miejsca i zsynchronizować nierzadko orientalną wizję Inwestora z współczesnym designem, dość tradycyjnym czy wręcz sielskim rejonem. Architektura i konstrukcja całego obiektu SPA to ścisłe połączenie strategicznej koncepcji biznesowej z holistycznym programem uzdrowiskowym.

Co zatem kształtuje klimat i nastrój ośrodka SPA ? Począwszy od wnętrz istotną rolę odgrywa:

  • Oświetlenie, najczęściej stonowane, delikatne, podkreślające styl wnętrza.
  • Kolorystyka pomieszczenia nawiązująca często do kolorów ziemi, natury. Czasem wyrazista, idąca w bardziej orientalne klimaty.
  • Zapach delikatnie pobudzający zmysły.
  • Muzyka cicha, spokojna, również nawiązująca do natury – często szum rzeki, śpiew ptaków.

Na wybór klienta ma wpływ w dużej mierze:

  • Oferta zabiegowa,
  • Kosmetyki wykorzystywane do zabiegów,
  • Wykwalifikowana kadra,
  • Podział na strefy: relaksu, masażu, ciszy.

Planując ośrodek SPA pamiętajmy, aby mieć spójną koncepcję i pomysł, nie łączmy odmiennych stylów. Spróbujmy zawsze mieć na względzie naszego Klienta, jego samopoczucie i wrażenia. Zastanówmy się, jakie chcemy wywołać odczucia, wspomnienia. Niech nasze wnętrza będą sumą naszych przekonań, doświadczeń oraz wrażliwości i estetyki. To w końcu nasza wizytówka.

Czym zatem można uatrakcyjnić wnętrza?

Panele solne i-Salt są świetlnymi panelami ściennymi pokrytymi solą Himalajską i specjalną powłoką z podświetleniem LED. Sterowany zdalnie pilotem daje szansę na stworzenie niepowtarzalnych barw i atmosfery relaksu w połączeniu ze zdrowotnym oddziaływaniem solnym i koloroterapii.


Panele solne i-Salt

Panele świetlne można zamocować zarówno na ścianie jak i na stropie. Pokryte są specjalną powłoką umożliwiającą podświetlenie energooszczędnym źródłem LED. To idealne rozwiązanie dla gabinetów koloroterapii.

Shirodara przeznaczona jest do zabiegów olejowania i masażu głowy. Wykonana jest z wysokojakościowego, wielowarstwowego drewna wykończonego białym lakierem lub barwionego na kolor wenge. Zagłówek stworzony jest z litego drewna bukowego ze specjalnie żłobionymi rowkami ułatwiającymi odprowadzanie olejów bezpośrednio do ceramicznej misy ustawionej na podstawie kolumny. Ceramiczna misa do olejków wyposażona jest w lejek z brązu z regulacją przepływu. Całość osadzona na mobilnej podstawie na kółkach ułatwiających przemieszczanie Shirodhary.


Shirodara

Łóżko wodne Andromeda Hydro Mover – daje klientowi możliwość leżenia na materacu wodnym wprowadzając go w stan ukojenia i delikatnego masażu. Ponadto podgrzewane leżysko w zakresie od 30°C do 42°C w połączeniu z koloroterapią dodadzą energii, witalności i przywrócą równowagę ducha i ciała. Kolor i natężenie światła sterowane są za pomocą pilota z dotykowym wyświetlaczem dającym możliwość stworzenia niezliczonej gamy kolorów.

Panel sufitowy Galaxy – to panel świetlny mocowany do sufitu. Iluminacja energooszczędnymi źródłami LED imituje drogę mleczną. Stwarza niezwykłą atmosferę podczas zabiegów kosmetycznych i relaksacyjnych. Pozwala odprężyć się i odpocząć co jednocześnie wzmaga doznania w czasie trwania zabiegów


Panel sufitowy Galaxy

Leżanka szezlong SPA SAYURI – idealnie nadają się do salonów SPA, w celu wyposażenia pokoju ciszy i odpoczynku, a także w saunach i gabinetach relaksu. Dodatkowo szezlong wyposażony jest w wysuwany podnóżek dzięki czemu jest wygodny dla osób o różnym wzroście.


Leżanka Szezlong

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *