Meble do małej kuchni

Kuchnia, nawet ta mała, w wielu mieszkaniach jest sercem domu. Jej funkcjonalność, ale także estetyka w dużej mierze zależy od doboru mebli. W jaki sposób wykorzystać niewielką przestrzeń? Okazuje się, że dzięki odpowiedniemu doborowi mebli oraz nowoczesnych rozwiązań można sprawić, że nawet w niewielkiej kuchni, znajdzie się sporo miejsca na przechowywanie i gotowanie.

Pomysłowa zabudowa

Niezależnie od tego, z ilu szafek ma się składać cała zabudowa, są pewne rozwiązania, które pozwolą zmieścić wszystkie naczynia, a nawet zorganizować w kuchni małą spiżarnię. Przykładem może być system cargo, który można umieścić w słupku szafek od samej podłogi aż do sufitu. Będzie to miejsce na produkty sypkie, przetwory czy warzywa oraz talerze, miski czy garnki. Nawet najmniejsza kuchnia zazwyczaj ma również w zabudowie szafkę  rogową, ale niestety wiele pań domu narzeka na niewygodne z niej korzystanie, ponieważ jest ona bardzo głęboka. Tutaj także sprawdzi się obrotowe cargo. W przypadku, jeżeli mieszkańcom zależy na sporej ilości miejsca do przechowywania, warto zdecydować się zarówno na górne jak i dolne szafki. W jaki sposób je przeciążyć pomieszczenia? Jeżeli szafki będą miały jasne i lakierowane fronty, stworzy to wrażenie lekkości. W przypadku kuchni otwartych na salon dodatkowym miejscem nie tylko do pracy, ale także przechowywania może być niewielka wyspa kuchenna, więc warto rozważyć jej posiadanie.

Większa ilość blatu

Blat roboczy musi zapewnić komfortowe gotowanie, a nierzadko także stawiamy na nim czajnik czy toster, czyli urządzenia używane codziennie. By powiększyć jego powierzchnię można zastosować w małej kuchni system blatu wysuwanego, której jest zamontowany pod blat w dolnych szafkach. Wtedy można go wysunąć jedynie wtedy, kiedy jest on nam potrzebny, zaś na co dzień nie będzie on zabiera przestrzeni w niewielkim pomieszczeniu. Jeżeli kuchnia posiada okno, do powierzchni blatu można również włączyć parapet co sprawi, że stanie się on automatycznie głębszy.

Sztuczki meblowe powiększające przestrzeń

Jeżeli wydaje się, że pełna zabudowa kuchenna, składająca się zarówno z górnych, jak i dolnych szafek będzie zbyt przytłaczała niedużą przestrzeń, być może warto zdecydować się na górze na wolną przestrzeń, zaś zabudować tylko dół. Nad blatem można zamontować także półki, które będą pełniły zarówno dekoracyjną, jak i funkcjonalną rolę. Na takich półkach można umieścić kubeczki czy inne przedmioty, które powinny być pod ręką, ale także na przykład kwiaty,świece czy ozdoby. Jeżeli mieszkańcy nie lubią wrażenia nieładu, który mógłby powstawać na takich półkach, można zastosować na przykład system identycznych koszyczków ustawionych na półkach. W takich dodatkowych miejscach do przechowywania można trzymać na przykład owoce. Na półkach w kuchni doskonale prezentują się także doniczki z ziołami i taka aranżacja pasuje zarówno do minimalistycznego, jak skandynawskiego lub klasycznego wystroju kuchni, zaś zioła można wykorzystać nie tylko jako typową ozdobę,ale także w trakcie przyrządzania posiłków.

Odwiedź stronę – http://www.radiuscentrum.pl gdzie znajdziesz wysokiej klasy meble do każdego pomieszczenia

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *