Materac miękki czy twardy?

Wybór stopnia miękkości materaca zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań. Kto powinien wybrać materac miękki, a kto twardy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.


Materac – 7 stref twardości

Materac miękki czy twardy?

Zarówno materace miękki, jak i twarde, mają swoich zagorzałych wielbicieli. Materac miękki ma wiele zalet i jest chętnie wybierany przez osoby, które lubią spać wygodnie. Sprawdzi się on przede wszystkim w przypadku osób o niewielkiej masie ciała i drobnej budowie, dla których twardsze materace mogą być niewygodne i powodować, że po wstaniu z łóżka będą się one czuły obolałe i niewyspane. Materac miękki to także dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy z krążeniem, ponieważ nie uciska on delikatnych naczyń krwionośnych, dzięki czemu umożliwia swobodny przepływ krwi podczas snu, nie powodując zatorów i porannych obrzęków. Z kolei materace twarde o wiele lepiej spełniają potrzeby osób o większej masie ciała, ponieważ znacznie lepiej wytrzymują zwiększony nacisk, nie odkształcając się nawet w trakcie wieloletniego użytkowania. Materace o większym stopniu twardości są zalecane osobom, które cierpią na problemy z bólem pleców, ponieważ z reguły lepiej podpierają kręgosłup, pomagając mu utrzymać się w naturalnej pozycji podczas snu.

7 stref twardości: rozwiązanie dla niezdecydowanych

Osoby, które nie mają jasno określonych preferencji w zakresie twardości materaca, powinny rozważyć zakup produktu z wydzielonymi 7 strefami twardości. To nowoczesne rozwiązanie, opracowane we współpracy z fizjoterapeutami, które zapewnia bardzo wysoki komfort wypoczynku, ale także gwarantuje bardzo dobre podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Jak działa system 7 stref podparcia? Na materacu z tym systemem wydzielane są strefy o różnych stopniach twardości, które zostały zaplanowane zgodnie z naturalnymi potrzebami organizmu, tak aby podpierać kręgosłup na odcinku lędźwiowym, a jednocześnie zapewniać relaks w obszarze głowy, barków oraz stóp. W takim układzie na środku materaca jest wydzielona strefa twarda, która ma za zadanie podpierać wymagające tego fragmenty ciała, czyli odcinek biodrowo- krzyżowy. Z obu stron otaczają ją strefy o średniej twardości, a następnie znowu twardsze strefy barkowo- ramieniowe. Na skrajnych końcach materaca umieszczone są znowu średnio twarde strefy, na których spoczywa głowa, szyja oraz stopy, które nie wymagają mocnego podparcia.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *