Materac miękki czy twardy?

Wybór stopnia miękkości materaca zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań. Kto powinien wybrać materac miękki, a kto twardy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.


Materac – 7 stref twardości

Materac miękki czy twardy?

Zarówno materace miękki, jak i twarde, mają swoich zagorzałych wielbicieli. Materac miękki ma wiele zalet i jest chętnie wybierany przez osoby, które lubią spać wygodnie. Sprawdzi się on przede wszystkim w przypadku osób o niewielkiej masie ciała i drobnej budowie, dla których twardsze materace mogą być niewygodne i powodować, że po wstaniu z łóżka będą się one czuły obolałe i niewyspane. Materac miękki to także dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy z krążeniem, ponieważ nie uciska on delikatnych naczyń krwionośnych, dzięki czemu umożliwia swobodny przepływ krwi podczas snu, nie powodując zatorów i porannych obrzęków. Z kolei materace twarde o wiele lepiej spełniają potrzeby osób o większej masie ciała, ponieważ znacznie lepiej wytrzymują zwiększony nacisk, nie odkształcając się nawet w trakcie wieloletniego użytkowania. Materace o większym stopniu twardości są zalecane osobom, które cierpią na problemy z bólem pleców, ponieważ z reguły lepiej podpierają kręgosłup, pomagając mu utrzymać się w naturalnej pozycji podczas snu.

7 stref twardości: rozwiązanie dla niezdecydowanych

Osoby, które nie mają jasno określonych preferencji w zakresie twardości materaca, powinny rozważyć zakup produktu z wydzielonymi 7 strefami twardości. To nowoczesne rozwiązanie, opracowane we współpracy z fizjoterapeutami, które zapewnia bardzo wysoki komfort wypoczynku, ale także gwarantuje bardzo dobre podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Jak działa system 7 stref podparcia? Na materacu z tym systemem wydzielane są strefy o różnych stopniach twardości, które zostały zaplanowane zgodnie z naturalnymi potrzebami organizmu, tak aby podpierać kręgosłup na odcinku lędźwiowym, a jednocześnie zapewniać relaks w obszarze głowy, barków oraz stóp. W takim układzie na środku materaca jest wydzielona strefa twarda, która ma za zadanie podpierać wymagające tego fragmenty ciała, czyli odcinek biodrowo- krzyżowy. Z obu stron otaczają ją strefy o średniej twardości, a następnie znowu twardsze strefy barkowo- ramieniowe. Na skrajnych końcach materaca umieszczone są znowu średnio twarde strefy, na których spoczywa głowa, szyja oraz stopy, które nie wymagają mocnego podparcia.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *