Krzesła transparentne – skandynawski styl dla koneserów nowoczesnych wnętrz

Krzesła transparentne powstały dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwalających wyprodukować specjalne materiały syntetyczne o niezwykłych parametrach wytrzymałości i odporności na urazy oraz o interesujących walorach estetycznych. Są one super elastyczne i w zasadzie niezniszczalne w użytkowaniu.

Nowoczesne tworzywa będące ich podstawą doskonale komponują się z każdą z opcji aranżacyjnych, od bardzo modernistycznych wnętrz, z którymi kojarzone są krzesła transparentne do klasycznych, mieszczańskich aranżacji, w których stanowią one element twórczej dysharmonii. Najważniejszym atutem krzeseł transparentnych jest ich przeźroczystość, niekiedy podszyta kolorem, co może dać wiele spontanicznych lub zamierzonych efektów aranżacyjnych, od gry z kolorami ścian lub podłogi w pomieszczeniu do pracy światła dziennego i sztucznego oświetlenia.

Dowolność formowania kształtów i kolorów krzeseł transparentnych

Technologia wytwarzania, na której oparte są krzesła transparentne gwarantuje projektantowi dowolność formowania kształtów i kolorów, a więc nieograniczoność pracy wyobraźni. Futurystyczne kolory i tradycyjna forma? Jak najbardziej: krzesła transparentne są podatne na każdą stylizację, dzięki czemu każde z rozwiązań zastosowanych w naszym wnętrzu da nam gwarancję interesującego efektu wizualnego, bowiem krzesła transparentne nie pozostawią obojętnym żadnego z odbiorców, gdyż po prostu nie sposób ich pominąć w percepcji estetyki wnętrza. Bardzo interesująco komponują się one z naturalnymi tworzywami podłóg, drewnem, ceramiką lub kamieniem nadając wnętrzu lekkości i tajemnicy, która zawsze wzbudza emocje. Jeszcze większe efekty uzyskuje się w przypadku oświetlenia podłogowego, które wydobywa z krzeseł niespodziewane barwy i nadaje im aurę wyjątkowości.

Tworzywo i drewno? To możliwe

Oryginalny, skandynawski dizajn wyczulony jest na elementy natury w każdej aranżacji. Krzesła transparentne zawierające w sobie także elementy drewniane należą do ulubionych przedmiotów użytkowych osób lubujących się we wzornictwie naturalnym. Zielone, brązowe lub białe krzesła z elementami drewna sprawiają wrażenie bajkowego fragmentu lasu i są bardzo chętnie wybierane do kuchni i jadalni. Drewno i tworzywo sztuczne stanowią niebanalny duet i cieszą oko zaskakującymi refleksami intensywnego koloru tworzywa w naturalnych słojach drewnianych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *