Koncepcja pór roku w aranżacji wnętrz – Lato

Kolor, choć jest niewątpliwie ważny, elementem wystroju wnętrza, to jednak nie on sam nie decyduje o tym czy dane pomieszczenie jest pełne harmonii. Oprócz koloru, ważnym czynnikiem decydującym o charakterze wnętrza są wykorzystane materiały i ich faktura. Liczą się detale, one to mają wpływ na całkowity klimat jaki panuje w pomieszczeniu. Warto zadbać o to by we wnętrzu panował klimat tej pory roku, która albo jest za oknem, albo takiej, która jest najbliższa naszemu sercu.

Letni wystrój pomieszczeń

Lato kojarzy się z błękitem i ciepłymi kolorami przypominającymi o słońcu i plaży, to świeżość morskiej bryzy i sosnowego lasu. Urządzając wnętrze w letnim klimacie warto wykorzystać możliwości jakie dają tkaniny. Sprawdzą się tu takie materiały jak jedwab, len satyna w ciepłych, ale stonowanych kolorach. Dobrze prezentuje się żółty, pomarańcz czy brąz.

Wybierając podłogę można dowolnie aranżować posadzkę pamiętając, by była ona raczej matowa, tak by promienie światła, ładnie się na niej odbijały. Wnętrza w letnim stylu to raczej gładkie ściany z minimalną ilością ozdób. To wnętrze przypominające domy z gorącej Toskanii. Wykorzystując letnią palet barw można delikatnie podkreślić ją delikatnymi wzorami czy zdobieniami w postaci pasków czy delikatnej kratki. Letni charakter wnętrza podkreślą również dekoracyjne listwy.

Do wnętrz o letnim charakterze doskonale nadaje się drewno. Jest ono ciepłe i nadaje pomieszczeniu miłej atmosfery, sprawia ono wrażenie przytulnego, takiego w którym chce się przebywać. Nadaje się do tego drewno bajcowane w różnych kolorach lata, od delikatnej oliwki, po mahoniową czerwień.

Dobrze sprawdzają się połyskujące metale w kolorze złota, ale również sprawdza się aluminium w połączeniu z ciepłem miedzi. Letnie wnętrze to również kamień, a w szczególności marmur oraz granit, które doskonale wkomponują się w letnią kolorystykę.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *