Klejenie płytek – 5 porad jak sprawdzić czy nasz fachowiec jest profesjonalistą?

Chętnych do wykończenia Twojej łazienki czy kuchni nietrudno znaleźć. Ogłoszenia wiszą właściwie na każdym słupie ogłoszeniowym, klatce schodowej czy umieszczane są w lokalnej prasie. Jak jednak wśród tych wszystkich ofert rozpoznać glazurnika, który będzie fachowcem-profesjonalistą i nie zepsuje podłogi czy ścian w Twoim mieszkaniu? W najnowszym materiale podpowiadamy, jak sprawdzić czy zatrudniany glazurnik, jest osobą, której możemy zaufać.

Gdzie szukać fachowca?

Najlepszy glazurnik to zawsze taki, którego przetestowali już znajomi lub rodzina. To właśnie oni i ich mieszkania są najlepszą wizytówką pracy takiego czy innego specjalisty. Zanim więc zaczniesz szukać w internecie, wypytywać w sklepach i hurtowniach z glazurą i terakotą i firmach zajmujących się projektowaniem i urządzaniem wnętrz – rozpuść wici wśród najbliższych.

Małe błękitne płytki w łazience
Małe błękitne płytki w łazience

Pamiętaj jednak, by nie ufać tym wszystkim opiniom na ślepo – jeśli masz możliwość przyjrzyj się dokładnie temu, co zostało wykończone przez danego glazurnika w ich mieszkaniach i zobacz, jak znosi upływ lat i ciągłe użytkowanie. Nie zapomnij zapytać, czy w między czasie wykonywane były jakieś poprawki lub zmiany. Jeśli decydujesz się na glazurnika z ogłoszenia lub strony internetowej bez obaw możesz go również zapytać o zdjęcia wykonanych prac. To jego portfolio, którym powinien wręcz chcieć się pochwalić.

O co zapytać glazurnika

Białe płytki na ścianie w kuchni
Białe płytki na ścianie w kuchni

Kiedy zdecydujesz się już na glazurnika, warto byś zadał mu kilka pytań. Nie bój się – profesjonalista nie przestraszy się żadnego z nich i z łatwością odpowie na wszelkie Twoje wątpliwości. Do pytań podstawowych, które rzadko zadawane są w naszym kraju, należy pytanie o gwarancję na usługi rzemieślnicze. Następnie zapytaj o wszelkie materiału budowlane, takie jak zaprawy, kleje i listwy – czy będzie je kupował sam, czy to Ty masz obowiązek dostarczyć mu materiały (w tym wypadku usługa powinna być tańsza). Jakiego kleju będzie używał (profesjonalista zna właściwości klejów i wie, które są najlepsze i dlaczego). Czy układał już płytki na podłożu, na którym Ty planujesz położenie swojego wykończenia (różne podłoża to różne techniki przygotowawcze i materiały) oraz czy planuje przygotować podłoże przed położeniem glazury. Ostatnim pytaniem, które należy traktować raczej jako dodatkowe (nie decydujące) jest to, czy pracował za granicą – to dobra szkoła jakości.

Jak wypróbować fachowca?

Jeśli wszystko wskazuje na to, że warto zatrudnić tego fachowca, zleć mu do wykonania jakieś mniej ważne lub niewielkie pomieszczenie, takie jak pomieszczenie gospodarcze, balkon lub przedpokój. Dzięki temu będziesz mógł przetestować, jak radzi sobie z pracą i przyjmowaniem uwag od Ciebie oraz jaki jest efekt końcowy.

Ozdobne płytki na tarasie
Ozdobne płytki na tarasie

Przed wypełnieniem spoin zwróć szczególną uwagę na to, czy powierzchnia posadzki jest równa, czy spoiny biegną równo poziomo i pionowo, i czy są jednakowej grubości. Po wypełnieniu spoin sprawdź dokładność wypełnienia, estetyczność wykończenia, czy glazura została wyczyszczona z zaprawy i czy pomieszczenie zostało posprzątane, a sprzęty umyte. Jeśli ocena wypadła korzystnie, możesz bez obaw zlecać mu większe pomieszczenie do wykończenia.

Szukasz więcej porad? Znajdziesz je na http://atlasfachowca.pl/

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *