Jak wybrać nowoczesną lampę designerską?

Nowoczesny styl dekoracji wnętrz charakteryzują się odważnymi, jasnymi kolorami, geometrycznymi wzorami, minimalistycznymi stylami i efektownym wystrojem, które sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo efektownie. Ten typ dekoracji wnętrz działa dobrze, gdy jest prezentowany jako spójny wybór w całym pomieszczeniu lub w domu oraz wspierany nawet najmniejszymi detalami. Nowoczesne lampy pomagają w znacznym stopniu zaakcentować wygląd pokoju, niezależnie od tego, czy mowa o lampach stołowych, lampach zawieszonych czy lampach podłogowych. Różnorodność stylów to opcja dla wielu nowoczesnych projektów wystroju wnętrz, pełnych niekonwencjonalnych form i kształtów.


Lampa Modus Terra

Nowoczesne lampy podłogowe

Lampy podłogowe przyczyniają się do ogólnego poziomu światła i atmosfery pomieszczenia, a także są fizycznie większe niż lampy stołowe. Idealny, nowoczesny klosz lampy kontroluje poziomy światła w pomieszczeniu, a jednocześnie zapewnia atrakcyjny wygląd, który dobrze pasuje do pozostałych elementów wystroju. Niektórzy producenci lamp designerskich zapewniają dopasowane zestawy dekoracyjne, aby zapewnić prawidłowe współdziałanie. Jednak minimalistyczny, nowoczesny wygląd ułatwia również dopasowanie klosza  lampy do pozostałych części pomieszczenia. Pozycjonowanie lampy również określa typ żarówki, który powinien być w niej używany. Lampy podłogowe umieszczone w narożnikach pomieszczenia wymagają delikatnego wyglądu, w przeciwieństwie do tych, które stoją tuż obok mebli lub znajdują się w przyciągającym wzrok miejscu. Każdy wariant zobaczyć można odwiedzając dobry sklep z designerskimi lampami.


Lampy Wiszące Bet Shade

Designerskie lampy sufitowe

Lampy sufitowe i podwieszane tworzą najważniejsze źródło światła pomieszczenia i są powszechnie stosowane w m.in. jadalniach. Mają możliwość oświetlenia konkretnych obszarów lub całego pokoju. Również z tego powodu warto wybrać nowoczesny odcień lampy, który dobrze współpracuje z motywami obecnymi w całym domu. Kolejną kwestią, o której warto pamiętać, jest to, jak wysoko wisi lampa sufitowa. Większy klosz lampy może powodować ryzyko trącenia głową przez wyższych domowników lub gości, jeśli lampa zawieszona zostanie na niskim poziomie. Klosz powinien również  być tak skonstruowany, aby zapewniać wystarczającą ilość światła. Ponieważ designerskie lampy sufitowe są głównym źródłem światła w pomieszczeniu, zazwyczaj są one przeznaczone do kierowania większości światła na cale wnętrze. Dobrze wyposażony sklep z designerskimi lampami jest w stanie zapewnić odpowiednio dopasowany model.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Designerskie lampy Ideal Design

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *