Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania?

Właśnie się wprowadziłeś i nie wiesz, czym kierować się podczas zakupu drzwi wejściowych? A może postanowiłeś wymienić swoje stare wysłużone drzwi?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to oznacza, że ten poradnik jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę kilku wskazówek, które pomogą Ci znaleźć drzwi idealne.

Po pierwsze: Pamiętaj o bezpieczeństwie

To najważniejsza zasada, którą powinieneś się kierować wybierając drzwi do mieszkania. Drzwi wejściowe powinny być mocne i chronić przed Cię i Twoją rodzinę przed włamaniem. Co więcej, drzwi wejściowe powinny być nieco cięższe niż drzwi wewnętrzne, żeby nie otworzyły się w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego zanim je kupisz, zapytaj, czy są to drzwi antywłamaniowe. Taka informacja ułatwi Ci wybór.

Po drugie: Zwróć uwagę na ich ogólny wygląd

Gdy już wiemy, że nasze drzwi zapewnią nam i pozostałym domownikom bezpieczeństwo, zwróćmy uwagę na to, jak wyglądają. Drzwi wejściowe to przecież wizytówka Twojego domu. To ważne, żeby dobrze się prezentowały. Na naszym rynku znajdziesz różne ciekawe modele oraz kolory drzwi. Niektóre z drzwi będą wyposażone w szybki lub wielkie lustra, a inne wręcz przeciwnie. Decydując się na zakup drzwi, zastanów się, które z tych rozwiązań bardziej Ci odpowiada. Na przykład drzwi z lustrem weneckim w założeniu ułatwią Ci rozpoznanie osoby, która właśnie dzwoniła do drzwi. Podczas gdy ona nie widzi Cię przez lustro. Takie wyjście łączy w sobie dwie zalety: drzwi świetnie wyglądają, a przy tym są funkcjonalne i pozwalają zobaczyć przybywającego w nasze progi gościa.

Po trzecie: Dobierz kolor drzwi do koloru tynku

O ile kolor ścian wewnątrz domu czy mieszkania jest przez nas zmieniana często, nawet kilka razy do roku, o tyle zmiana tynku na zewnątrz domu jest o wiele bardziej problematyczna. Dom jest przez nas tynkowany raz na kilka lub kilkanaście lat. Podobnie drzwi wejściowe – również kupujemy je raz na kilka lub kilkanaście lat. Z tego względu zadbajmy o to, by kolor drzwi pasował do koloru tynku naszego mieszkania. Na przykład brązowe drzwi dobrze wyglądają wśród ciepłych barw tynku, np. na tle pomarańczowych czy też beżowych ścian. Zresztą, sami dobierzmy kolor, który w naszym mniemaniu najlepiej będzie pasował do naszych ścian.

Po czwarte: Nie zapominajmy o kwestiach finansowych

Każda wymiana drzwi to wydatek. Dlatego pamiętajmy o kwestiach finansowych nim zdecydujemy się na wymianę drzwi. Doświadczenie pokazuje, że czasem lepiej wydać trochę więcej pieniędzy, by cieszyć się wysoką jakością produktu dłużej niż w przypadku tańszych rozwiązań.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *