Jak utrzymać podłogę w idealnym stanie?

Podłoga to powierzchnia we wnętrzu, która zanieczyszczeniom ulega najczęściej i tym samym wymaga równie częstego mycia i odkurzania. Może z tego powodu, że chcąc utrzymać ją w idealnym stanie, musimy kilka razy w tygodniu sięgać po mop bądź odkurzacz, czynność ta nie kojarzy nam się najlepiej. Mycie podłogi stanowi jeden z tych obowiązków domowych, który wymaga odpowiedniego środka czystości i skutecznego sprzętu.

Mycie podłogi to prawdziwa „sztuka”

Sztuką nazywamy coś wybitnego, czego nie każdy jest w stanie dokonać. Obejmuje wiele dziedzin, na których, aby móc tworzyć coś wyjątkowego, trzeba się po prostu znać. Mycie podłogi również jest taką „sztuką”, często niedocenianą i lekceważoną.

Aby odpowiednio umyć powierzchnie podłogowe, trzeba przede wszystkim skoncentrować się na ich rodzaju, czyli materiale, z jakiego zostały one wykonane. Każdy rodzaj nawierzchni powinien być traktowany w zupełnie inny sposób, aby efekt pracy był zadowalający przy najmniejszym nakładzie siły, a także, aby materiał nie uległ z czasem zniszczeniu.

Podłogi drewniane nie lubią się z wodą. Należy więc myć je suchym lub lekko wilgotnym mopem, dobrze odsączonym z wody. Doskonale sprawdzają się mopy obrotowe, jak np. mop Leifheit, który dzięki rotacji skutecznie i bardzo dokładnie odciskany jest z wody i brudu. Z kolei podłogi z terakoty myjemy ciepłą wodą, zachowując ostrożność, aby nie powstały smugi. Porowatą powierzchnię gresu zmywamy wilgotnym mopem, również w tym przypadku idealnie sprawdzi się obrotowy mop Leifheit. Pamiętamy także o regularnej impregnacji.

Pomoc domowa idealna

Dobry sprzęt dopasowany do indywidualnych potrzeb, możliwości, a także wielkości pomieszczeń i rodzaju nawierzchni stanowi niemalże sukces gwarantowany. Mycie podłóg zwykłą szmatką metodą „na kolanach” szczególnie w dużych domach może nas kosztować zdrowie. Obecnie znacznie częściej wykorzystuje się nowoczesne mopy, jak już wspomniany mop obrotowy czy tez mop płaski z mechanizmem wyciskania na drążku, czego przykładem jest wcześniej wspomniany płaski mop Leifheit. Przy jego pomocy usuniemy zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach, pod szafkami lub kaloryferem, a dodatkowo nie musimy się schylać w celu odciśnięcia mopa.

Wybierając odpowiedni środek czystości oraz sprzęt pomocniczy, mycie podłóg przestanie być czynnością czasochłonną.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *