Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim

Chłodna Skandynawia, ciepłe rejony Morza Śródziemnego, dalekie i odległe kraje azjatyckie, a może nieco bliższy styl turecki czy marokański, a w jakim stylu urządzone zostało Twoje mieszkanie? W tym artykule postaramy się przybliżyć styl pochodzący zza wielkiego oceanu – styl nowojorski. Postaramy się również podpowiedzieć jakie elementy powinny znajdować się w mieszkaniu urządzonym właśnie w stylu pochodzącym z Ameryki.

Salon urządzony w stylu nowjorskim

Styl nowojorski

Na początek trochę teorii – czym w ogóle jest i czym się charakteryzuje ten sposób aranżacji wnętrz. Być może to dziwnie zabrzmi, ale styl nowojorski jest zawsze modny. Dlaczego? To właśnie dzięki temu, że główną cechą tego stylu jest elegancja. Meble są bardzo wysokiej jakości, wykonane z najlepszej jakości drewna oraz z dbałością o każdy detal. Często zdobione są metalem szlachetnym – niklem. Kolory ścian? Przypomnijcie sobie jakiś film, którego akcja dzieje się w Nowym Jorku, a teraz wnętrze jednego z domów… Jakie kolory dominują? Tak! Czerwień, ciemna zieleń, granat czy bordowy odcień ścian są wizytówką tego stylu, podobnie jak długie, sięgające ziemi pozornie ciężkie zasłony zdobiące firany oraz okna.

Salon urządzony w stylu nowjorskim

W mieszkaniu urządzonym w amerykańskim stylu nie może również zabraknąć dywanu z… marokańskim wzorkiem. Dywan zapewni, że całe pomieszczenie będzie miało ciepły i przyjazny wystrój. Kolejnym ważnym elementem jest materiał tkanin – podobnie jak w przypadku drewna musi być on wysokiej klasy typu aksamit czy jedwab.

Jak urządzić mieszkanie w tym stylu

Skoro wiemy już, czym jest i czym się charakteryzuje styl nowojorski, przejdźmy teraz do aranżacji naszego mieszkania. Ważnym elementem cechującym ten styl jest tak zwana zasada „focal point”, czyli, krótko mówiąc, cały wystrój musi skupiać się wokół centralnego punktu w środku pomieszczenia. Właśnie z tego powodu często możemy spotkać sofy, narożniki czy stoły z krzesłami na środku pokoju.

Salon urządzony w stylu nowjorskim

Na ścianach powinniśmy użyć zdecydowanych i wyrazistych barw, choć nie krzykliwych. Dlatego jak już wspominaliśmy, możemy skorzystać z kolorów takich jak: ciemnozielony, bordowy, granat czy krwista czerwień.

Wybierając meble do naszego mieszkania, należy postawić na ich jakość. Solidne i trwałe meble to podstawa. Należy jednak pamiętać, że gdy ustawimy sofę bądź narożnik w naszym „focal poincie”, to właśnie ona musi przykuwać całą uwagę naszych domowników oraz gości o czym warto pamiętać przy wyborze dodatków takich jak zasłony czy dywan.

Salon urządzony w stylu nowjorskim

Nikiel

Połysk i elegancja tego szlachetnego metalu nadadzą naszemu wnętrzu jeszcze więcej klasy, dlatego też wybierając dodatki jak choćby lampy, uchwyty do mebli czy klamki powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. To właśnie dzięki tym zdobieniom styl nowojorski jest taki niezwykły.

Artykuł zainspirowany wpisem o stylu nowojorskim na stronie https://mchome.pl/blog/blog-modern-classic-home/jak-uzyskac-w-domu-efekt-nowojorskiej-elegancji-styl-nowojorski-klasyczny

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *