Jak tchnąć życie w nudne wnętrza

Meble, którymi urządzamy nasze wnętrza zazwyczaj są zakupem na długie lata. Jednak wystrój naszego salonu, czy pokoju może znudzić się dużo szybciej. Co zrobić, by nadal czuć się we własnym mieszkaniu komfortowo oraz przyjemnie? Warto zacząć od małych zmian aranżacyjnych, które mogą zmienić pomieszczenie nie do poznania. Idealnym przykładem mogą być fototapety lub ciekawe szablony na ścianę.

Zaproś fototapetę do swojego wnętrza

Chcąc tchnąć życie w nieciekawie urządzone wnętrza, możemy nadać im charakteru dzięki dobrze dobranej fototapecie. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie zmieniamy całego wystroju, musimy dopasować fototapetę do stylu dominującego w całym mieszkaniu. By fototapeta prezentowała się dobrze, należy znaleźć centralny punkt w pomieszczeniu, udekorować ścianę właśnie takim rodzajem tapety. Wnętrza urządzone w stylu tradycyjnym, mogą być podkreślone przez fototapety o ciemniejszych barwach. Gdy wybieramy tapety do wnętrza minimalistycznego, warto zdecydować się na stonowane kolory oraz proste wzory. Mogą to być figury geometryczne, motywy florystyczne, czy nawet hieroglify. Ważne, by tło było jednokolorowe. W pokojach urządzonych w stylu nowoczesnym świetnie będą prezentować się fototapety przedstawiające ulice metropolii. Warto też podkreślić, że odpowiednia fototapeta może stworzyć wrażenie perspektywy, szczególnie w mniejszym pomieszczeniu, a także dodać wnętrzu dynamiki.

Znakomity efekt dzięki szablonom malarskim

Kilka sezonów temu szablony na ścianę znów zyskały sporą popularność. Dzięki nim możemy stworzyć na ścianach interesujące efekty wizualne. Sprawdzają się one nie tylko w pokojach dzieci, ale również salonach. Bez przeprowadzania wielkich remontów możemy stworzyć zupełnie inne pomieszczenie, trzeba jednak mieć na to pomysł. Wzory, które wybierzemy zależą tylko od nas. To my decydujemy o tym, jaki szablon najbardziej nam odpowiada oraz jaki będzie pasował do wnętrza. Elegancji mogą nadać inspirujące sentencje lub modne obecnie wzory geometryczne. Należy pamiętać, by umiejscawiać wzory tam, gdzie nie ma i nie będzie mebli. Motywy roślinne będą idealne do sypialni, natomiast owoce, czy warzywa świetnie sprawdzą się w kuchni. Wzory zwierząt, liczb oraz ciekawych ilustracji przedstawiających postaci z bajek będą idealne do pokoju dziecięcego. Szablony na ściany możemy też wykonać samodzielnie. Do tego potrzebny będzie nam karton, flamaster, nożyczki i taśmy malarskie. Wzór jednak musimy wykonać sami, co może przynieść nam wiele zabawy.

Kolorowe naklejki

Gdy chcemy o zmienić wystrój kuchni, możemy pomyśleć o barwnych naklejkach na lodówkę. Jest to też pomysł na odświeżenie starej lodówki, której wygląd nie jest już tak estetyczny. Naklejka na lodówkę jest też bardzo szybkim sposobem na aranżację kuchni, ponieważ przykleić ją można w kilka minut. Jest ona również bardzo bezpieczna, ponieważ z łatwością można ją też odkleić. Nie zostawia ona żadnych śladów i uszkodzeń, dzięki temu zdjąć ją można kiedy tylko się chce.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *