Jak przygotować stół na przyjęcie dla dzieci?

Gdy na horyzoncie pojawia się dzień urodzin naszej pociechy, warto już zawczasu zająć się przygotowaniami związanymi z organizacją przyjęcia dla niego. Chociaż najmłodsi preferują przede wszystkim dobrą zabawę, to nie może zabraknąć także czegoś pysznego do zjedzenia. Jak przygotować stół na przyjęcie dla dzieci?


Przyjęcie urodzinowe dziecka

Urządzamy przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka to nie tylko prezenty, ale także najróżniejsze zabawy, konkursy, dekoracje, kolorowo udekorowany stół i apetycznie wyglądające smakowitości na nim. Jeśli dysponujemy stosunkowo małym metrażem, to na kinderbal sprawdzi się szwedzki stół. Ława czy stolik powinien być dostosowany do wzrostu szkrabów. Z kolei na większym stole można umieścić przekąski dla dorosłych gości. Jeśli zaś organizujemy przyjęcie dla starszych dzieci, to najlepiej jest przygotować dla nich osobny stół, przy którym będą mogły nie tylko coś zjeść, ale także odpocząć i wyciszyć się. Bardzo ważne jest to, aby stół był odpowiednio udekorowany. Obecnie mamy w czym wybierać – balony, lampiony, kolorowe serwetki, girlandy, cyfra z liczbą lat i wiele więcej.

Jak udekorować stół na przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Jako, że przyjęcie urodzinowe powinno być radosne i przyjemne, to warto zatroszczyć się o ciekawą i kolorową aranżację. Dekoracja stołu odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Sprawdzą się słodkie i pastelowe kolory. Na przyjęciu nie może zabraknąć balonów, pomponów z bibuły i girland wiszących nad stołem. Zamiast białego obrusu, znacznie lepszym wyborem jest delikatne i wesołe nakrycie stołu. Najlepiej jest zainwestować w jednorazowe. Mile widziane są najróżniejsze buteleczki, flakoniki i słoiczki przewiązane kolorowymi wstążkami.

Na przyjęciu zorganizowanym dla dziecka nie ma co wyciągać porcelany czy też luksusowej zastawy. Ciekawą zaś opcją są naczynia firmy villeroy boch z wesołymi motywami zwierząt. Dostępne są zarówno pojedyncze kubki, miski czy talerze, jak również całe zestawy. Naczynia i sztućce dla dzieci villeroy boch wyczarują uśmiech na twarzy każdego malucha. Jeśli solenizantem jest małe dziecko, to najlepszym wyborem są kolorowe jednorazowe czy plastikowe talerze i kubki. To samo dotyczy ostrych sztućców. Na stole można postawić ciekawie pokrojone owoce, ciastka i babeczki. Jako ozdoby sprawdzą się porozrzucane po stole motylki, kokardki, kwiaty dla dziewczynek oraz dinozaury i auta dla chłopaków.

Podsumowując, dekoracje stołu najlepiej dopasować do preferencji solenizanta. Powinno być kolorowo i radośnie. Mile widziane są śmieszne gadżety oraz jednorazowe naczynia. Schować natomiast należy ostre narzędzia.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *