Jak prać pościel, by posłużyła nam jak najdłużej?

O komforcie naszego snu decyduje nie tylko odpowiednie łóżko – powinniśmy się też zatroszczyć o pościel wysokiej jakości. Poduszka i kołdra wykonane z wytrzymałego, przyjemnego w dotyku materiału mogą zdziałać cuda. Ułatwiają zasypianie, a przy tym zapewniają wygodę. Jasnym jest, że każda poszwa wymaga regularnego prania. Jak czyścić pościel i jednocześnie przedłużyć jej trwałość?

Oczywiście musimy pamiętać, że rozmiar pościeli musi być dobrany do materaca – a ten możemy znaleźć pod hasłem „materace Kraków”. Każdą pościel należy nie tylko prać, ale także regularnie wietrzyć.

Pościel z bawełny

Bawełna to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji poszewek, głównie za sprawą swojej przewiewności. Nie należy jej prać w temperaturze przekraczającej 60º. By osiągnąć jeszcze bardziej estetyczny efekt, możemy ją wykrochmalić. Pościel z bawełny warto też wyprasować.

Pościel z satyny

Piorąc pościel satynową powinniśmy ustawić pralkę na temperaturę w przedziale 40-60º. Dobrze też wybrać program bez wirowania, które może uszkodzić delikatną powłokę satyny. Materiał ładnie się układa i jest delikatny, a przez to nie wolno stosować do niego wybielaczy.

Pościel z flaneli

Poszwy flanelowe pierzemy w temperaturze od 40 do 60º. Starajmy się używać łagodnych detergentów, które nie naruszą powłoki materiału. Flanela sama w sobie jest już przyjemna w dotyku, ale dla lepszego efektu możemy użyć płynu zmiękczającego.

Pościel z kory

Kora to jeden z najbardziej praktycznych materiałów, który nie gniecie się, a przez to nie wymaga prasowania. Wystarczy wrzucić ją do prania w temperaturze maksymalnie 60º i pominąć wirowanie.

Pościel z jedwabiu

Jedwabna pościel nie jest łatwa w utrzymaniu ze względu na swoją delikatność. Jej czyszczeniu trzeba poświęcić wyjątkową uwagę. Temperatura prania nie może być wyższa niż 30º, warto też rozejrzeć się za detergentem przeznaczonym specjalnie do tego materiału.

Pościel z lnu

Len to materiał lekki, przewiewny i szczególnie przyjazny alergikom. Można go prać nawet w wysokiej temperaturze, choć należy zrezygnować z wszelkich odplamiaczy, a środki użyte do prania powinny być jak najbardziej delikatne.

Pościel do każdej sypialni znajdziesz na https://expertsnu.pl/.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *