Jak kreatywnie oprawić rodzinne zdjęcie?

W dzisiejszych czasach coraz częściej i więcej dokumentujemy naszego codziennego życia. Podczas jednej sesji zdjęciowej nie ma problemu by wykonać od razu sto czy dwieście zdjęć. Jest to ogromna zaleta aparatów cyfrowych. Dzięki temu można wybrać najlepsze ujęcia z danej sesji i usunąć nieudane zdjęcia. Nie było to możliwe w przypadku aparatów analogowych – jak nimi robiliśmy zdjęcia, to efekt mogliśmy ujrzeć dopiero po jego wywołaniu. Z tego też względu ramki do zdjęć cieszą się aktualnie dużą popularnością – z o wiele większą chęcią chwalimy się przepięknymi zdjęciami naszej rodziny, a ramki przyczepiamy na ścianach w różnorodnych kompozycjach pasujących do naszego wnętrza. A jak kreatywnie oprawić zdjęcia rodzinne? Dzisiaj przedstawimy kilka pomysłów.

Multiramy

Dużą popularność w ostatnim czasie uzyskały multiramy. Aby wybrać odpowiednią multiramę do naszego wnętrza, to musimy odwiedzić internetowy lub stacjonarny sklep z ramkami. Oprócz samych ramek na zdjęć znajdziemy w nich również dużo inspiracji jak połączyć różne ramki do zdjęć, by tworzyły one na ścianie naszego wnętrza bardzo ładną kompozycję i były przeuroczą ozdobą domu. Trzeba pamiętać o jednej rzeczy – ramki podkreślają emocje, które zobaczyć można na zdjęciu, podkreślają odbiór tego zdjęcia. I to jest powód, dla którego musimy przemyśleć sprawę zakupu ramek. A wydawałoby się, że to takie proste zadanie iść i kupić ramkę na zdjęcie, prawda?

Kiedy są potrzebne ramki na wymiar?

Może się też zdarzyć, że nasze wywołane zdjęcie ma niestandardowy wymiar – na przykład w kwadracie. Problem ze znalezieniem odpowiedniej ramki (nawet w sklepie z ramkami!) może być również przy wywołanych zdjęciach panoramicznych, które przeważnie są długie. W takich formatach bardzo, bardzo ciężko znaleźć w ogóle ramkę, a co dopiero taką, która będzie pasowała do naszego wnętrza. Dlatego też w takich wypadkach musimy zamówić ramki na wymiar. Tylko w ten sposób dopasujemy nasze ulubione zdjęcia w nietypowym formacie do naszego wnętrza. Koszt takiej personalizowanej ramki na wymiar może być różny. A dlaczego? Wszystko zależy od wykorzystanego materiału do zrobienia takiej ramki oraz oczywiście od jej wymiarów.

Inne sposoby na oprawę zdjęć rodzinnych

Czasami bywa tak, że odwiedzając sklep z ramkami absolutnie nic nam nie wpadnie w oko, żadna ramka nie pasuje do naszego wnętrza. I co zrobić w takiej sytuacji? Można ją zrobić samemu! DIY jest bardzo popularne w ostatnim czasie, jeśli chodzi o kreatywną oprawę zdjęć. Zdjęcia możemy na przykład zamocować przy pomocy ozdobnych klamerek na sznurku, a on z kolei będzie przymocowany klejem do… ramy obrazowej. Prezentując tak zdjęcia w łatwy sposób możemy je wymieniać.

Innym kreatywnym pomysłem na oprawę zdjęć jest wykorzystanie tacy na przykład prostokątnej lub okrągłej. Taką tacę musimy najpierw odpowiednio przygotować – najczęściej będzie polegało to na delikatnym zeszlifowaniu powierzchni, na której będziemy chcieli przykleić zdjęcia, ale wszystko zależy od materiału w jakiego została wykonana taca. Jak już mamy przygotowaną powierzchnię, to przyklejamy do nie zdjęcia. W zależności od kształtu tacy możliwe, że zdjęcie będziemy musieli odpowiednio dociąć. To jest jednak prosta i przyjemna czynność. A jak najlepiej przykleić zdjęcie do tacy? Myślę, że dobrym rozwiązaniem będą tutaj odklejające się taśmy montażowe – takie jakie ma w swojej ofercie między innymi firma tesa. Dzięki temu będziemy mogli wymienić zdjęcie w takiej tacy ramkowej, nie uszkadzając przy tym odklejanego zdjęcia i powierzchni tacy.

Czy warto oprawiać zdjęcia rodzinne?

Oczywiście, że warto! Patrząc na galerię złożoną z rodzinnych zdjęć możemy przypomnieć sobie te wspaniałe chwile, które zostały na nich uwiecznione. Przypomina nam się dzień naszego ślubu, pierwsze urodziny naszego dziecka czy pierwszy dzień szkoły. Warto pielęgnować takie wspomnienia, bo często to właśnie one wywołują u nas uśmiech, kiedy jesteśmy zdenerwowani czy po prostu nie mamy humoru. A jeśli można polepszyć sobie nastrój ramką ze zdjęciem, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem sklepzramami.pl, który oferuje m.in. ramki do zdjęć na wymiar: https://www.sklepzramami.pl/cms/doradztwo.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *