Jak dobrać obudowę do filtru wody?

Filtry wody to coraz popularniejsze rozwiązanie w polskich domach, pozwalające znacząco poprawić jakość wody pitnej oraz użytkowej. System filtracyjny składa się z kilku głównych elementów. Jednym z ważniejszych, który w ogóle umożliwia pracę wkładu filtracyjnego, jest obudowa. Bardzo ważne jest, żeby obudowa było dobrze dopasowana do całego układu. Na jakie czynniki należy koniecznie zwrócić uwagę?

Rozmiary filtra

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze obudowy do filtra, są jej szczegółowe wymiary – średnica oraz wysokość. Powinny one być dostosowanie nie tylko do rozmiarów złoża, ale również warunków panujących w pomieszczeniu – może okazać się, że ze względu na wymiary, obudowy nie będzie można zamontować.

Średnica podłączenia

Poza wymiarami koniecznie należy sprawdzić średnicą przyłącza do wody – oczywiście powinno ono być zgodne z parametrami przyłącza w naszym domy, w przeciwnym wypadku nie będziemy w stanie zamontować obudowy. Średnica podawana jest zazwyczaj w ułamkach cala, np. ¾”.

Rodzaj złoża filtracyjnego

Filtry domowe dzielimy na wiele różnych rodzajów. Nie wszystkie one będą równie dobrze funkcjonować z każdą obudową. Przed kupnem obudowy należy dokładnie zapoznać się z jej specyfikacją, żeby ustalić jej zastosowanie. Na rynku znajdziemy co prawda obudowy uniwersalne, współpracujące ze złożami każdego rodzaju, jednak niektóre z nich mają ściśle określone zastosowanie. Przykładowo obudowa KP10-14 dostępne w ofercie firmy Global Water przeznaczona jest do filtrów kuchennych oraz systemów odwróconej osmozy.

Obudowa przezroczysta i nieprzezroczysta

Przezroczystość obudowy to dodatkowa zaleta, która nie ma co prawda żadnego wpływu na jej sprawność ani działanie złoża filtracyjnego, jest jednak bardzo przydatna w momencie kontrolowania stanu filtra – nie musimy rozkręcać urządzenia, ponieważ jego wnętrze jest doskonale widoczne. W ten sposób możemy ustalić, czy złoże nie uległo zużyciu wcześniej niż powinno i czy nie należy go wymienić.

Temperatura pracy

Większość dostępnych obudów dla filtrów wykonywana jest z tworzyw sztucznych. Są one lekkie, odporne na uszkodzenia oraz korozję, jednak nie radzą sobie z wyższymi temperaturami. Dlatego w filtrach wody gorącej powinny być stosowane obudowy wykonane ze stali nierdzewnej.

To tylko niektóre spośród wszystkich czynników, które należy wziąć pod uwagę przed kupnem obudowy do filtra. W celu jak najlepszego dopasowania produktu do naszych oczekiwań, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów firmy Global Water.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *