Idealna pościel dla alergików – jak ją wybrać?

Uczulenie na kurz, roztocza i inne szkodniki znajdujące się w pościeli to ostatnio coraz częstsze zjawisko, szczególnie wśród najmłodszych. Dzieci są mniej odporne, dlatego jedynym zabezpieczeniem jest jakościowa pościel dla alergików. Jest ona wykonywana ze specjalnych materiałów, dzięki czemu osoby zmagające się z tym uciążliwym problemem mogą spać spokojnie.

Pościel antyalergiczna, czyli jaka?

Producenci tej specjalnej pościeli prześcigają się w reklamowaniu swoich produktów. Nie zawsze jednak są one właściwe i rzeczywiście pomocne dla alergików. Warto dowiedzieć się czym ogólnie charakteryzuje się ta pościel.

Bezpieczna pościel dla osób uczulonych ma hamować rozwój roztoczy, które głównie odpowiedzialne są za alergię. Pościel dla alergików wykonywana jest z materiałów higroskopijnych. Ten specjalny materiał zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, dlatego też roztocza nie mają dobrych warunków do rozwoju. Jednocześnie pościel ta pochłania nagromadzoną wilgoć oraz odprowadza ją na zewnątrz, co dodatkowo zapewnia właściwą temperaturę.

Pościel na lato i zimę

Kołdry dla alergików mogą być grubsze lub cieńsze. Dlatego warto kupować wersje zimowe oraz letnie. Lekkie kołdry na lato będą dobre na wysokie temperatury, ponieważ jeszcze lepiej odprowadzać będą wilgoć i nie będą przegrzewać organizmu. Zimowe wersje są zdecydowanie grubsze, dlatego lepiej je wykorzystywać wyłącznie podczas niskich temperatur.

Pościel dla alergików – modyfikowane pierze

Z wielu prowadzonych badań wynika, że pościel specjalnie tworzona dla alergików może być wykonywana z pierza, jednak modyfikowanego. Dawniej uważano, że to właśnie pierze wywołują roztocza, sprzyjają one ich rozwojowi. Okazuje się jednak, że syntetyczna pościel posiadać może aż osiem razy więcej bakterii i kurzu, dlatego należy jej unikać.

Modyfikowana pościel poddawana jest obróbce termicznej, co dalej prowadzi do pozbawienia wszelkich właściwości alergizujących. Wśród pościel dla alergików znaleźć można głównie komplety, które nie są szyte, a klejone, jednak to nie powoduje, że jest ona gorsza, mniej trwała. Materiał, z jakiego pościel jest produkowana jest bardzo gęsta i zbita, dlatego też nie przepuszcza produkowanego przez roztocza kału. Jednocześnie jednak przepuszcza powietrze, a więc jest zdrowa dla skóry i bezpieczna dla alergików. Pościel ta może też być prana, nie trzeba zanosić jej do specjalnych pralni, jest bardzo łatwa w konserwacji, co jest dużą zaletą.

Zwróć uwagę na cenę

Z tego względu, że coraz większa liczba osób zmaga się z alergią, to liczba firm produkująca specjalną pościel też wzrasta. Chcąc przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów wybierają oni konkurencyjne ceny, na czym można skorzystać. Ceny pościeli dla alergików są wysokie, dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny zestaw, warto poznać całą dostępną ofertę sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Dużą zaletą jest też to, że pościel ta dostępna jest w różnych rozmiarach, dzięki czemu można ją kupić dla dzieci oraz dla dorosłych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *